Amigurumi Örgü Şemsiye Modelleri

Amigurumi Örgü Şemsiye Modelleri

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımıza kısa bir ara veriyoruz. Eğer amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız aynı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Eğer amigurumi oyuncak tariflerimize göz atmak isterseniz diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Bu yazımızda amigurumi örgü şemsiye modelleri göstereceğiz. Amigurumi örgü şemsiyeleri isterseniz oyuncağınız için isterseniz kendi boyutlarınızda bir şemsiye yapmak için kullanabilirsiniz. Amigurumi şemsiye ile oyuncağınızı çok şık görünmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz de güneşli havalarda kullanmak için ya da dekor amaçlı kullanmak için örgü şemsiye yapabilirsiniz. Şemsiye için gerekli takım setini hazır olarak bulamazsanız evde tellerle kendiniz oluşturabilirsiniz. Evinizin uygun köşesinde bu şemsiyeler oldukça şık duracaktır.

Amigurumi Örgü Şemsiye Modelleri

Amigurumi örgü şemsiye yapımının şemasını görsellerde bulabilirsiniz. Örgü şemsiye için amigurumi ipi veya dantel ipi kullanabilirsiniz. Ben dantel ipi ile örülmüş olan şemsiyeleri daha çok beğeniyorum. Daha zarif ve güzel duruyorlar. Eğer amigurumi oyuncaklarınız için örgü şemsiye yapıyorsanız amigurumi ipi kullanabilirsiniz. Amigurumi örgüsünün şemsiye gibi durması için kürdan kullanabilirsiniz. Kürdana sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Eğer beyaz bir çubukta durmasını istiyorsanız lolipop çubuklarını kullanabilirsiniz. Şemsiyeye çubuğu sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz. Eğer daha önce şal ya da dantel ördüyseniz bu şemsiyeyi örmek size çok kolay gelecek. Tıpa tıp olmasa bile benzer bir model. Örgü şemsiyenin yapımı bir süredir tığ işleri ile uğraşıyorsanız oldukça kolay gelecektir.

Amigurumi Örgü Şemsiye 

Şemada kullanılan sembolleri açıklayalım. Göbek ve kenar için kullanılan daire sembolü zinciri temsil etmektedir. Uzun çizgiler trabzanı temsil etmektedir. Kısa çizgi gördüğünüz yerler sık iğne yapılacak olan yerleri temsil ediyor. Şemsiyenin bitmiş hali görsellerdeki ilk fotoğrafta eklidir. Şemsiyeleri sadece amigurumi bebeklerle değil normal oyuncak bebeklerle de kullanabilirsiniz. Amigurumi bebeklerde kullanılacak olan şemsiyeler için Nakonun Pırlanta serisindeki ipleri kullanabilirsiniz. Bu sayede şemsiyeler bozulmadan uzun yıllar dayanabilir. Şemsiyeleri isterseniz sevdiklerinize hediye olarak verebilirsiniz. Aşağıdaki modellerden istediğinizi örnek olarak kullanabilirsiniz. Örgünüzde tel kullandıysanız küçük çocukların kendilerine zarar vermemeleri için onlardan uzak tutmalısınız. Amigurumi örgü şemsiye bebeklerinize çok yakışacak.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.