Aktif Moda

Amigurumi Örgü Tavşan Kutu Tarifi

Amigurumi Örgü Tavşan Kutu Tarifi

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eğer çeşitli amigurumi oyuncak tariflerine göz atmak isterseniz, sitemizde gezinebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmeyenler için özel ders yazımızı da okuyabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklarda kullandığınız ipin kalitesi çok önemlidir. Güzel kaliteli amigurumi iplerini kullanırsanız ortaya güzel sonuçlar çıkartırsınız. Bu yazımızda amigurumi örgü tavşan kutu tarifi vereceğim. Kutunun içerisine isterseniz takılarınızı koyabilirsiniz. Oldukça şirin olan bu kutuyu sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çocuklarınızın tokalarını ya da küçük oyuncaklarını saklamak için de kullanabilirsiniz. Örgünün modelin biraz daha büyütüp daha büyük boyutlarda kutu yapabilirsiniz. Galeriden kendinize uygun olan bir modeli yapabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Tavşan Kutu İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi kutusu için 2 farklı renkte iplik gerekiyor. Modelde gazzal xl amigurumi ipi kullanılmış. Eğer isterseniz Nako pırlanta veya kartopu amigurumi iplerinden de kullanabilirsiniz. İpin orta kalınlıkta veya ince olması çok önemli. Eğer kalın ip kullanırsanız arada engel olamayacağınız boşluklar oluşabilir. Modelde su yeşili ve beyaz renk ip kullandık ama siz istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Örmek için 2.5 mm ya da 2 mm kalınlığındaki örgü tığı kullanabilirsiniz. Kutunun kapağındaki tavşan için 8 mm kilitli göz kullanılmıştır. Burunu işlemek için de renkli bir iplik ve iğne kullanabilirsiniz. İçini doldurmak için boncuk elyaf kullanabilirsiniz. Oyuncağımızın malzemeleri bu kadar basit.

Amigurumi Örgü Tavşan Kutu Tarifi

Tavşan kutunun gövde kutu bölümünden örmeye başlıyoruz. Gövdeyi bitirdikten sonra kafayı yapmaya geçiyoruz. 14 ve 15 turları arasında 7 sık iğne bırakarak amigurumi güvenli gözleri takıyoruz. 25 turda oyuncağın kafasını doldurup kapatıyoruz. Tavşanımıza 2 adet kulak örüp iki kenarını birleştirip kafaya dikiyoruz. 2 adet ayak örüp gövdesine dikiyoruz. Aynı şekilde 2 adet kol örüp gövdesi ile birleştiriyoruz. Eğer isterseniz iki kulağa farklı renkte ip kullanabilirsiniz. Modelde bir kulağın ilk 3 sırası farklı renkle örülmüş. Amigurumi örgü tavşan kutumuz hazır! Sıraları arttırarak istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Amigurumi örgü tavşan kutu tarifi oldukça kolay ve pratik.

Tarif

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Örgü Boyunluk Modelleri başlıklı konuda; 2018 Örgü Boyunluk Modelleri, Örgü Boyunluk ve Örgü Boyunluk Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof