Aktif Moda

Amigurumi Örümcek Adam Tarifi

Amigurumi Örümcek Adam Tarifi

Özellikle erkek çocuklarının severek izlediği bir çizgi film karakteri örümcek adam. Örümcek adam oyuncağını evde kendiniz yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır linkine tıklayarak amigurumi teknikleri hakkında daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Amigurumi tarifleri ile istediğiniz oyuncakları yapabilirsiniz. Amigurumi örümcek adam tarifi yapımı oldukça kolay ve pratiktir. Amigurumi oyuncakları el yapımı oyuncaklar olduğu için çocuklar için herhangi bir tehlike teşkil etmiyor. Amigurumi oyuncak yapımında kullanılan ip çok önemli. Eğer ucuz ip kullanırsanız, ipteki boya çocuklara zarar verebilir. Amigurumi oyuncak yaparken daha güvenli ve herkes tarafından önerilen markaları tercih etmelisiniz. Amigurumi örümcek adam özellikle erkek çocukların bayılacağı türden bir oyuncak.

Amigurumi Örgü Örümcek Adam İçin Gerekenler

Örümcek adam oyuncağı için kırmızı ve mavi renkte iki adet iplik gerekiyor. Nako pırlanta serisindeki ipleri kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağı daha rahat bir şekilde örmek için 2.5 mm kalınlığında tığ kullanılır. Örümcek adam maskesinin işlemeleri için siyah renkte dikiş ipi kullanabilirsiniz. Maskenin gözleri için beyaz keçe kullanabilir siyah amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi güvenli gözü istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz. Oyuncağın içini doldurmak için de boncuk elyaf ya da noral elyaf kullanılabilinir. Kollar ve bacaklar için isteğe bağlı olarak ahşap top kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayakları ve elleri yuvarlak gözükecektir. Gövde ve kafayı sabit ve dik tutmak için tahta çubuk kullanılabilinir.

Amigurumi Örümcek Adam Tarifi

Amigurumi oyuncağın ilk önce 2 adet kolu ve bacakları kırmızı ip kullanılarak örülür. Daha sonra kafa ve gövde birleşik olarak örülür. Kırmızı ip ile önce kafaya başlanır. Kafayı doldurduktan sonra tahta çubuk boynun açık kısmından yarısı kafanın içerisinde olacak şekilde konulur. Boyun ve omuz kısmı bittikten sonra mavi ip ile gövde örülmeye başlanır. Amigurumi teknikleri kullanılarak örülen gövde bittikten sonra doldurulur. Kollar ve bacaklar gövde ile birleştirilerek dikilir. Daha sonra örümcek adam maskesi desenleri siyah ip kullanılarak işlenir. Beyaz keçe kullanılarak gözleri yerleştirilir ve siyah gözler oyuncağa konur. Amigurumi oyuncak oynanmaya hazır!

Detaylı Tarif

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof