Aktif Moda

Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı

09.04.2018
675
Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı

Oyuncaklar çocukların gelişiminde büyük rol oynar. Çocukların gelişimini olumlu yönde etkilemek amacıyla farklı ve yaratıcılığını geliştirecek, öğrenme isteğini arttırıp onları merak ettirecek oyuncaklar tercih edilmelidir. Ancak dışarından alınacak olan oyuncaklar her zaman güvenli olmayabilir ya da güvenli bir malzemeden yapılmamış olabilir. Bu gibi durumlarda telaşlanmak yersizdir. O yüzden kendi oyuncağınızı kendinizin yapacağı Amigurumi oyuncaklar son zamanlarda popüler olmaya başladı. Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı da onlardan biridir.

Amigurumi oyuncaklar tamamen sizin belirleyeceğiniz malzemelerden yapılır. Amigurumi oyuncaklar sizin belirlediğiniz malzemelerden yapıldığı gibi aynı zamanda yapacağınız oyuncakların şeklini, modelin, nasıl olacağını da siz belirleyeceksiniz. Ne kadar yaratıcı model çıkarsa çocuklar için de o kadar iyi olacaktır. Amigurumi oyuncak yapımı oldukça pratik ve kolaydır. Aynı zamanda bir o kadar da kullanışlıdır, malzemelerin kalitesi iyi olduğu sürece herhangi bir zarar görmesi zordur. Kolayca yıkanıp kullanılmaya devam edilebilir. Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı da diğer oyuncaklar gibi pratik ve kolaydır.

Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Amigurumi Oyuncak Fil çocukların da severek oynayacağı oyuncaklardandır. Çocuklar Amigurumi oyuncaklar sayesinde hayvanlara daha kolay ve hızlı alışır. Bu tür oyuncaklarla aynı zamanda hayvan sevgisi de aşılanmış olur. Amigurumi Fil Yapımı için gerekli malzeme gri ve beyaz renklerde ipler. Gri ip filin gövdesi, ayak, bacak, hortum ve kafası için kullanılacaktır. Beyaz ip ise dişlerini temsil edecektir. Ama farklı renklerde ipler kullanılarak da yapılabilir. Tamamen hayal gücüne bağlı olarak renk belirlenebilir.

Amigurumi Oyuncak Fil Tarifi

Orta kalınlıkta tüylenmeyen ip ve 5 numaralı tığ ile başlanır. Baş kısmı için sihirli halka kısmına 6 sık iğne atılarak başlanır. Her bir sık iğne için çift sık iğne atılır. 1 tek sık iğne içine 2 kere batırılır. Bu 6 kere tekrarlanır. Yani totalde on sekiz kere yapılmış olur. Hortum bölümü için 2 sık iğne tek seferde örülmelidir. Bu nedenle hortum bölümünde ekstra dikkat edilmelidir. Hortum kafaya sonradan, elyaf ile doldurulup eklenir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi El Kuklası Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi El Kuklası Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof