Aktif Moda

Amigurumi Oyuncak Güneş Yapımı

Amigurumi Oyuncak Güneş Yapımı

Amigurumi Oyuncak Güneş Yapımı oldukça kolay ve kullanışlı bir tariftir. Amigurumi oyuncaklar daha kullanışlı ve sağlıklıdır. Çocukların gelişimini olumlu yönde etkilemek amacıyla farklı ve yaratıcılığını geliştirecek, öğrenme isteğini arttırıp onları merak ettirecek oyuncaklar tercih edilmelidir. Ancak dışarından alınacak olan oyuncaklar her zaman güvenli olmayabilir ya da güvenli bir malzemeden yapılmamış olabilir. Bu gibi durumlarda telaşlanmak yersizdir. O yüzden kendi oyuncağınızı kendinizin yapacağı Amigurumi oyuncaklar son zamanlarda popüler olmaya başladı. Hem çocuklar için güzel ve eğlenceli hem de kullanılan renklere göre aksesuar olarak kullanışlı bir eşyadır. Amigurumi Oyuncak Güneş Yapımı diğer oyuncaklara nazaran daha kolaydır.

Amigurumi Oyuncak Güneş Yapımı için çok fazla malzeme gerekmez ve malzemeler kolayca temin edilebilir. Kullanılacağı yere göre evde aksesuar olarak da tercih edilebilir. Böyle durumlarda farklı renklerde de kullanılabilir. İlla sarı olma koşulu yoktur. Renk ve şekil, kişinin ve çocuğun hayal gücüne bırakılabilir.

Amigurumi Oyuncak Güneş Tarifi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Amigurumi Oyuncak Güneş Tarifi için gerekli malzemeler çok kolaylıkla temin edilebilir. Fazla malzeme gerekmediği için evdeki malzemeler ile de kolaylıkla yapılabilir. Çocuklar bu amigurumi güneşi yastık olarak da oyunlarında kullanabilirler. Ancak bu tarifte güneşi yalnız bırakmama adına yağmur damlaları ve bulut figürleri eklenerek yeni ve biraz da detaylı bir model oluşturulur. Bu model için sarı, turuncu, turkuaz ya da mavi, pembe ve beyaz renklerinde pamuklu tüylenmeyen ip, 2,5 mm’lik tığ, makas, dikiş iğnesi, 9 mm emniyetli göz ve içini doldurmak için de elyafa ihtiyaç vardır.

Amigurumi Oyuncak Güneş Tarifi

Sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlanır. Aralarında 10 cm kadar bırakılır. Daha sonra her sihirli halka içine 6 sık iğne yapılır. Her sıraya 12 sık iğne ile arttırma yapılır. Bulut için 11 sık iğne ile başlanır. 2. zincirden sonra 9 sık iğne ile devam edilir. Son zincir üzerinde aynı yere 3 sık iğne yapılır. Zincirin diğer tarafına geçilerek 8 sık iğne yapılıp son zincirde aynı yere 2 sık iğne yapılır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Örgü Boyunluk Modelleri başlıklı konuda; 2018 Örgü Boyunluk Modelleri, Örgü Boyunluk ve Örgü Boyunluk Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof