Aktif Moda

Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı

16.05.2018
909
Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı

Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı da amigurumi oyuncak tariflerinde yeni bir model. Amigurumi ile yapılamayacak oyuncak neredeyse kalmadı denecek kadar fazladır. Hamarat hanımlar bu modeli de çok kolay bir şekilde yapabilecekler. Bu nedenle başlangıç yapan hanımlar için biraz zor gibi görünse de tarifi rahatlıkla deneyebilirler. Amigurumi oyuncaklar hem çocuklar hem de büyükler için oldukça faydalı aksesuarlardır. Büyükler el becerisini geliştirirken çocukların da yeni oyuncakları oluyor.

Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı ilk başta uzun gibi görünse de aslında kendisini tekrar eden adımların olması dolayısıyla çok fazla kolaya kaçan bir model olarak değerlendirilebilir. Aslında bu anlamda yeni başlayanlar için de uygun bir model olarak değerlendirilebilir. Çocukların yanlarından ayırmayacakları ve hem kızların hem erkek çocukların oynayabileceği amigurumi kurbağalar onların en yakın arkadaşı olup yanlarından ayırmayacaklar.

Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncak kurbağa için yeşil renkte tüylü olmayan ve tülermeyen ip kullanmanız gerekir. Eğer küçük hanm ve küçük beylerden fikir alınıyor ise renk tercihleri onlara da bırakılabilir. Bu anlamda renkte sınır tanınmıyor denebilir. 3 mm lik tığ, içini doldurmak için de normal düz ya da boncuklu elyaf gereklidir.

Amigurumi Oyuncak Kurbağa Tarifi

Sihirli halka içerisine 6 sık iğne atılarak başlanır. Kurbağa yapımı içn gövdeden başlanır. Aslında baş ve gövde birlikte yürütülür. Her ilmeğe 2 sık iğne daha batarak devam edilir. Gövde bittikten sonra aslında artık baş kısmı başlamış olur. Gövde ve baş beraberdir. Gövde kısmı da 12 sık iğne ile başlar bu defa 2 sık iğne ve bir arttırma yaparak 24 sık iğne ile devam edilir. Daha sonra 30 sık iğne ile devam edilir. Ayaklar için ise 4 adet yapılacağı için ayırmak mümkündür. Üst ve alt olmak üzere ikişer ikişer gruplandırılabilir. Üst ayaklar da alt ayaklar da sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlar. Daha sonra üst ayaklara 12 sık iğne devam edilir. Alt ayaklarda farklı olan çok bir şey bulunmaz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Deniz Anası Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Deniz Anası Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof