Aktif Moda

Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı

10.04.2018
607
Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı

Oyuncaklar çocukların hayal dünyasını geliştiren ve onların yaratıcılıklarını arttıran materyallerdir. Amigurumi oyuncaklar ise onlar için daha sağlıklı ve ev ekonomisine de yardımcıdır. Amigurumi ile her türlü oyuncağı örmek mümkündür. Çünkü amigurumi oyuncaklar yapımı oldukça basit ve pratik olduğundan kolayca yapılabilmektedir. Gereken malzemeler de keza yapımı kadar kolay bulunan ve elde etmesi mümkün malzemelerdir. Genellikle 2,5 mm ile örülen amigurumi oyuncaklar tarife göre 5 mm lik tığ ile de örülebilir. Amigurumi oyuncakların kullanım süresi diğer oyuncaklara kıyasla çok daha uzundur. Diğer oyuncakların kırılma ya da parçalanma gibi olumsuz yanları varken amigurumi oyuncaklarda bu söz konusu değildir. İçi elyaflı olduğundan ve yün ile örüldüğünden zarar görmez. Ayrıca yıkanabilir olması da temizliğinin kolay olması anlamına gelmektedir. Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı da diğer oyuncaklar gibi oldukça pratiktir.

Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı için çok fazla renge ihtiyaç duyulmaz. Ancak kişiye ve isteğe bağlı olarak rengarenk yapmak da mümkündür. Amigurumi uçaklar daha çok erkek çocuklarının oynayabileceği oyuncaklardır. Ama kız çocukları için de sevdikleri renklerden örüldüğü takdirde iyi bir oyuncak seçeneği haline gelebilir. Yine kız çocuklarına sevdirmek için küçük kurdele veya gözlerine kirpik eklemek gibi detaylarla uygun hale getirilebilir.

Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı İçin Gerekenler

Genelde burun kısmı, kanat – kuyruk kısmı, tekerlekler ve gövdesi olarak 4 parça halinde bakılır. Bu nedenle 3 farklı renk kullanmak daha uygun olur. Ancak tek renk veya daha fazla renk kullanılarak da yapılabilir. 2,5 mm lik tığ ile başlanır. Tarifi uyarlayarak boyutu daha küçük veya büyütmek de mümkündür. Daha küçülterek anahtarlık olarak da örülebilir. Amigurumi Oyuncak Uçak için, oyuncağı doldurmak amaçlı boncuk elyaf veya normal elyaf kullanılabilir.

Amigurumi Oyuncak Uçak Tarifi

Amigurumi Oyuncak Uçak kanatları için 8 zincir atılır. İkinci zincirden itibaren yedi sık iğne ile örülür. Her bir ilmek üzerine yedi sık iğne atılır. Başta ve sonda dokuz sık iğne ile arttırma yapılır. İlk dört turda başta ve sonda arttırma işlemine devam edilir. Kanatlar ayrı ayrı yapılarak sonradan gövdeye ilave edilir. Gövde ve burun için de 6 sihirli halka içine sık iğne atılarak başlanır. Gövde tamamlandığında elyafla doldurulup dikilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof