Aktif Moda

Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı

11.05.2018
799
Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı

Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı çok kolay ve eğlenceli bir tariftir. Oyuncaklar arasında amigurumi modeller son zamanların en çok sevilen ve kullanılmaya başlanan oyuncaklarından biridir. Çocukların severek kullandığı ve yapımı aşamasında her malzemenin rahat bir şekilde kullanıldığı ve tamamen sağlıklı olan bu oyuncak modelleri hem çocukların hayal güçlerini genişletmeye yardımcı hem de yumuşak yapıları ile kırılma çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı kolay bir tariftir. Hem erkek hem de kız çocuklarının oynayabileceği oyuncaklardan biridir. Hayvanları tanıma olarak bakıldığında aynı zamanda öğretici bir görevi de vardır. Kuzunun üzerine farklı modellerde elbise ya da kıyafetler de örülebilir. Normal de bırakılabilir. İsteğe bağlıdır. Oyuncak yapımında küçük beyi ya da küçük hanımın fikirleri de alınarak onların isteği doğrultusunda tarif uyarlanabilir. Bu şekilde onların da hoşuna gidecektir.

Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncak kuzu tarifi için çok fazla malzemeye gerek yoktur. Beyaz tüylenmeyen ve tülermeyen iplerden temin etmek çok kolaydır. Evde varsa fazladan veya artmış olarak onlar da kullanılabilir. Yüz kısmı ve gövde kısmı için totalde iki renk ipe ihtiyaç vardır. Bu yüzden herhangi istenen renklerde örülebilir. Bu nedenle renkler çok da fark etmez. Hatta küçük bey ya da küçük hanımın zevkine de bırakılabilir.

Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Tarifi

Kafası için bej rengi veya istenen farklı bir renk ile sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlanır. Her ilmeğe 2 arttırma yapılarak 12 sık iğne ile devam edilir. Arka ilmeklere batarak 24 sık iğne daha yapılır. Tur sonuna kadar 21 sık iğne ile devam edilir. Beyaz iple 4 sık iğne ve 1 azaltma ile başlanır. Saç için bej rengin 5. turunda ön ilmeğe batarak tur sonuna kadar 2 zincir çekip ilmek kaydırma ile devam edilir. Gövde için yine sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlanır. Bitiminde kulaklar eklenir. En son olarak ayaklara geçilir. 4 ayak tamamlanınca yüz ifadesi verilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Kalemlik Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Kalemlik Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof