Aktif Moda

Amigurumi Papatya Tarifi

Amigurumi Papatya Tarifi

Amigurumi oyuncaklar çocuklar için oldukça eğlenceli. Özellikle küçük çocuklar için amigurumi oyuncaklar gelişimleri için çok önemlidir. Amigurumi papatya tarifi oldukça kolay. Bu oyuncağı biraz daha küçük yaparak anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Eğer tığ işi tekniğine hakimseniz bu oyuncağı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar küçük çocuklar için oldukça sağlıklıdır. Doğal iplerden yapılan oyuncaklar çocuklara herhangi bir alerji yapmazlar. Hazır satılan oyuncaklara göre çok daha kullanışlıdır. Genel olarak papatya için beyaz ve sarı renkler tercih ediliyor.

Amigurumi Papatya Oyuncak Yapımı

Amigurumi papatya oyuncak için pamuklu doğal ipleri tercih edebilirsiniz. Amigurumi papatya tarifi çok farklı olarak kullanılabilir. Bir başka amigurumi oyuncağınızın dekoru için kullanabilirsiniz. Amigurumi çiçeğin yaprağı için sihirli halka yapıp 6 sık iğne yapıyoruz. 1 arttırma yapıp 12 sık iğne yapıyoruz. Sırayı bitirdikten sonra 1 sık iğne ve 1 arttırma yapıp 18 sık iğne yapıyoruz. 5 sıra boyunca 18 sık iğne yapıyoruz. 1 sık iğne ve 1 azaltma yapıp 12 sık iğne yapıyoruz. 4 sıra boyunca 12 sık iğne yapıp bitiriyoruz.

Bir yaprağı yukarıda anlattığımız şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde 5 yaprak yaptığınızda papatya şeklini vermiş olursunuz. Çiçeğin ortası için sihirli halka yapıp 6 sık iğne ile etrafını dönüyoruz. İpi çekerek sihirli halkayı tamamlıyoruz. 1 arttırma yapıp 12 sık iğne yapıyoruz. 1 sık iğne ve arttırma yaparak 18 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki sırada 2 sık iğne ve bir arttırma yaparak 24 sık iğne yapıyoruz. Diğer sırada 24 sık iğne ile etrafını dönüyoruz. 2 sık iğne ve bir eksiltme ile yavaş yavaş azaltıyoruz ve çevresini 18 sık iğne yapıyoruz. 1 sık iğne ve 1 eksiltme yaparak 12 sık iğne ile sırayı tamamlıyoruz. Son sırada 1 eksiltme ve 6 sık iğne yapıyoruz.

Amigurumi Papatya Oyuncak Modelleri

Amigurumi papatya tarifi oldukça pratik olduğundan hemen hemen her oyuncak için yapılabilir. Örneğin amigurumi bebek yaptığınızda saçlarına toka olarak bu papatya oyuncaklardan yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof