Aktif Moda

Amigurumi Pasta Yapımı

Amigurumi Pasta Yapımı

Amigurumi, boş vakitlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz, aynı zamanda da sevdiklerinize harika hediyeler hazırlayabileceğiniz bir örgü sanatıdır. Japonya’dan çıkmış ve tüm dünyayı etkisi altına almış olan bu örgü sanatını kullanarak hem sevdiklerinize harika hediyeler yapabilir hem de boş vaktinizi yeni bir hobi edinerek doldurabilirsiniz. Amigurumi pasta yapımı çocuklarınızın ve sevdiklerinizin özel günlerinde onları mutlu edebilmek için harika bir yol olacaktır. Eğer daha önceden amigurumi yapmadıysanız pasta modeli sizi biraz uğraştıracaktır ama bu model başlangıç için ideal bir model olabilir.

Daha önce amigurumi yapmamış olan insanların yaptığı bazı hatalar var ve bu hataları yapmayarak başarılı olmak mümkün. Öncelikle yeni başlayan biriyseniz ve daha önce örgü işlerinde tecrübeniz olmamışsa zor bir modelle başlamamalısınız. Yeni başlayıp kısa süre içinde amigurumiyi bırakan insanların yaptığı en büyük hatalardan biri de budur. Çok güzel göründüğü için zor olan modelleri seçerler ve başarısız olduktan sonra da amigurumi yapmayı bırakırlar bir daha yapmak istemezler. Yeni başlayan biri için pasta modeli ideal bir modeldir. Pasta modeli biraz detaylı bir model olduğu için sizi biraz uğraştırabilir.

Amigurumi Pasta Yapımı

Amigurumi Pasta Yapımı Maliyeti

Amiguruminin tüm dünyada ve ülkemizde bu kadar popüler olmasının en büyük sebeplerinden birisi de maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Örnek vermek gerekirse dışarıdan alacağınız herhangi bir oyuncağın çeyreği fiyatına amigurumiyi mâl edebilirsiniz. Hem bütçe dostu olan hem de yaparken zihninizi boşaltan, sizi bambaşka diyarlara götüren bu hobinin düşük maliyetinin sebebi malzemeleridir. Malzemelerin büyük çoğunluğu evinizde de bulunan malzemelerdir bu sayede maliyet ciddi bir şekilde düşüktür. Ancak yine de amigurumi yapmak için dışarıdan almanız gereken bazı malzemeler vardır.

Amigurumi Pasta Yapımı

Amigurumi Pasta Yapımı Malzemeleri

Dışarıdan almanız gereken en önemli malzeme iptir. Amigurumi pasta yapımı ve diğer tüm modeller için ihtiyacınız olan ve vazgeçilmez olan ipin seçimi çok önemlidir. İp alırken çok titiz davranmalısınız ve acele etmemelisiniz. Sağlıklı ve bilinen bir markadan ip almalısınız. İpiniz kanserojen madde içermemeli ve boyasını atmamalı. Amigurumi genellikle küçük çocuklara hediye olarak yapılır ve çocuklar da ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına götürdüğü için ipiniz sağlıklı olmalıdır. Kanserojen madde içeren, boyasını atan yani sağlıksız bir ip seçiminde sevdiğiniz insanların, çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atabilirsiniz.

Amigurumi Pasta Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi yaparak para kazanan çok fazla insan vardır. Dünyada bu şekilde cep harçlığını çıkaran insanlar olduğu gibi tam zamanlı bir iş olarak amigurumi yapıp satan ve geçimini bundan sağlayan insanlar da vardır. Eğer siz de amigurumiye bir hobi olarak değil de bir ek gelir kaynağı olarak bakmak istiyorsanız öncelikle geçmeniz gereken bazı aşamalar vardır. Kendinizi çok iyi geliştirmelisiniz. Kendinizi geliştirmezseniz ve yeniliklere açık olmazsanız yukarıda saydığımız gibi amigurumi yaparak para kazanan diğer birçok insanın arasında kaybolup gidebilirsiniz bu yüzden de yeniliğe açık olmalısınız.

Kendinizi doğru şekilde geliştirdiyseniz, internette bulunan sayısız Türkçe ve yabancı dildeki videoları izleyip, sitemizdeki ve internet üzerindeki diğer kaynaklardaki yazıları okuduktan sonra bol bol pratik yapmalısınız. Sadece okumakla olmaz her gün pratik yaparak pekiştirmelisiniz. Daha sonra ise amigurumi yaparak para kazanmaya başlayacağınız o adımı atacaksınız. Amigurumi pasta yapımı ile başlayan bu yolculukta sıradaki adımınız amigurumilerinizi satabileceğiniz bir sosyal medya hesabı olacak. Bu hesabı çok etkili kullanmalısınız çünkü müşterilerinizi sosyal medya üzerinden bulacaksınız. İnsanlar paylaştığınız amigurumileri beğenirlerse size sipariş verecekler ve para kazanacaksınız.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Sevimli Nemo Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Kolay Balık Nemo Nasıl Yapılıe, Amigurumi Sevimli Nemo Yapımı ve Kayıp Balık Nemo Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof