Aktif Moda

Amigurumi Perde Tutucu Modelleri

05.05.2018
759
Amigurumi Perde Tutucu Modelleri

Amigurumi Perde Tutucu Modelleri

Amigurumi Perde Tutucu Modelleri diğer oyuncak yapımlarından farklı değildir. Yine onlar gibi kolay ve hızlı bir modeldir. Amigurumi Perde Tutucu Modelleri daha çok çocuk odaları için oyuncaklı modeller içerir. Bu modeller çocuk odalarında dekoratif olarak da kullanıldığı için şık bir görüntü elde edilmesini de kolaylaştırır.

Amigurumi Perde Tutucu Modelleri oyuncakların kollarının veya bacaklarının uzatılması ve uçlarına istenen bir tutucunun konması ile olabilir. Bu durumda uç kısma cırt cırt, düğme veya mıknatıs gibi seçenekler akla gelebilir. Tutturmak için çengelli iğne de kullanılabilir. Ancak görüntü ve tasarım anlamında daha iyi bir görüntü elde etmektir. Bu durumda oyuncakların içlerini doldurmak ya da doldurmamak kişisel tercihe bağlıdır. Ancak dolu da boş da kullanılma imkanı vardır. Hatta aynı zamanda çocuklara oyuncak olarak da verilebilir.

Örülecek olan oyuncağın ön ayaklarının ya da kollarının uzun olması ile yapılacak olan amigurumi perde tutucu modelleri olarak maymun, zürafa, ayıcık, köpek ve kedi gibi figürler ağırlıklı olarak kullanılabilir. Bunun dışında perde tutucu olarak çiçek veya ağaç gibi figürlerde kullanılabilir. Kullanılacak olan malzemelerde tülermeyen ve tüylenmeyen ip seçilmelidir. Nako Pırlanta serisi iplerini genellikle bu tarz eşyalarda kullanılır. Bu ipler amiguruminin şeklinin bozulmadan uzun süre kalmasını sağlıyor. İp renkleri perdelerle veya kullanılacak odadaki mobilya ile uyumlu olmalıdır. Ancak ipe uygun tığ seçimi de çok önemlidir. Eğer ince bir ip kullanılacaksa 2 mm tığ, kalın ip kullanılacaksa 3 mm tığ kullanmalısınız. Bu şekilde yapılan perde tutucular ev hediyesi olarak da kullanılabilir.

Amigurumi blo denen bir teknik vardır ve burada da o kullanılır. Blo tekniği sık iğneyi arka ilmeklere batırmak olarak tanımlanır. Yapıma öncelikle kollar ile başlayıp doldurulur. Ördükçe doldurma işlemine devam edilir. Daha sonra sırası ile bacaklar, kulaklar, kuyruk, burun, vücut ve kafa örülür. Vücudu örerken 7. sırada kuyruk ile birleştirilmelidir. Daha sonra 16. sırada kollar iki yandan birleştirilir. Kafayı vücudun üstüne örerek amigurumi perde tutucu örneği tamamlanmış olur.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Diş Kaşıyıcı Modelleri başlıklı konuda; Amigurumi Diş Kaşıyıcı Modelleri, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof