Aktif Moda

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır?

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır?

Çocuklarınızın sevgili oyuncağı, arkadaşlarınıza verebileceğiniz en tatlı hediye olan amigurumi sevimli ahtapot nasıl yapılır bunun hakkında konuşacağız. Çocuklarımızın oyuncaklar yardımı ile oyun oynaması hem onların gelişimi için hem de mutlu olmaları için en gerekli ihtiyaç. Bu doğrultuda ebeveyn olarak yapmanız gereken çocuklarınıza uygun oyuncağı seçmektir. Onun ruhsal ve bedensel sağlığını etkileyecek hiçbir oyuncağı almamalısınız. Örneğin oyuncak silahlar gelecekte çocuklarımızın ruh sağlığını bozan oyuncaklardan biridir.

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır?

Peki çocuğumuzun ruhsal sağlığını bozmayan oyuncaklar ne derseniz kesinlikle amigurumi derim. Çünkü amigurumi oyuncakların çocuğunuza hiçbir kötü etkisi yoktur. Aksine sizlerin yapması çocuğunuzun sizle olan ilişkisini güçlendirecektir. Böylelikle amigurumi oyuncakların faydası var diyebiliriz. Peki amigurumi sevimli ahtapot nasıl yapılır, yapımı zor mu gibi sorulara geçersek. Bilmeniz gereken ilk şey amigurumi sevimli ahtapotun yapımının kolay olması. Hem çok uğraştıracak büyüklükte değil hem de çok rahat yapabileceğiniz bir oyuncak.

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır?

Fakat daha ilk defa amigurumi sevimli ahtapot yapmayı deniyorsanız ya da hayatınızda ilk defa amigurumi yapacaksanız o zaman sizi zorlayabilir. Aman aman güzelliğe de sahip olmayabilir. Fakat üzülmeyin eliniz alıştıkça sürekli pratikler yaparak zamanla sizler de çok güzel ve hızlı sevimli ahtapotlar yapabileceksiniz. Bu amigurumi sevimli ahtapotu yapmak kesinlikle aman aman zaman harcamıyor. Özellikle de biz size küçük boy tarifini vereceğimiz için ekstra olarak günlerinizi ya da haftalarınızı bu amigurumi sevimli ahtapotu yaparak harcamıyorsunuz. Ama siz dilerseniz büyük boy yapabilirsiniz. O zaman lafı daha da fazla uzatmadan amigurumi sevimli ahtapot nasıl yapılır hep beraber görelim.

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır?

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Amigurumi sevimli ahtapot yaparken dikkat edilmesi çok şey var. Mesela yapımında çocuklarımızın ilgi çekeceği şeyler ekleyerek çocuğumuzu daha da mutlu edebiliriz. Eğer denizleri, kaptanları seviyorsa deniz temalı bir ahtapot yapabilir ya da kravat, papyon takabilirsiniz. Eğer renkler ile arası iyi olan bir çocuğunuz var ise ona farklı renklerden oluşan ahtapot yapıp vermeniz onun oldukça hoşuna gidecektir. Bunun dışında da yapımında kullanacağınız yaratıcılık ile sizlerin, oynarken ise çocuklarınızın hayal gücünü genişletecektir.

Bu amigurumi sevimli ahtapot yapımının tabii ki size tek faydası hayal gücü değil aynı zamanda da sizi Alzheimer, bunama gibi ciddi ve sıkıntı hastalıklara karşı koruması. Örgü örmek sizin hafızanızı geliştirdiği için bu kadar ciddi hastalıkların bir adımda önüne geçmesi kanıtlanmıştır. Bunun dışında da eve geldiğiniz zaman günün yorgunluğunu sevimli ahtapotu yaparken çok rahat bir şekilde atlatırsınız. Bu amigurumi sevimli ahtapotu yapmak hem düşüncelerinizi boşaltacak hem ellerinizi dolu tutacak. Böylelikle kendi kendinize strese kapılmayacak ve stresin getirdiği ciddi hastalıkları bir nebzede olsun önlemiş olacaksınız. Bu küçük sevimli amigurumi ahtapotu yapmak bile bizim hayatımızı ne kadar kaliteli kılıyor değil mi?

Amigurumi Sevimli Ahtapot Nasıl Yapılır?

Sevimli Ahtapot Amigurumiyi Yapmak için Gerekli Malzemeler

1 adet krem rengi ve 1 adet yeşil rengi ip bizim ana malzememiz olacak. İp alırken ipin bilindik bir marka olması ciddi önem taşımaktadır. Hem ipin kaliteli olması amigurumi oyuncağın uzun dayanması ile orantılıdır da. Eğer çok kötü dandik bir markadan alırsanız ipi bir süre sonra ip bollaşarak kendini salar. Bu da güzel bir görüntü kesinlikle oluşturmaz. Kullanacağınız tığ ise 2.5 mm olmalıdır. Böylelikle daha rahat örgünüzü yaparsanız ve amigurumi oyuncaklarınız daha güzel olur. İçini doldurmak için elyaf almalısınız. Eğer gözünü kendiniz ip ile kapalı bir şekilde yapmak isterseniz siyah ip kullanabilirsiniz. Hazır alacaksınız ise 6mm almalısınız.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Sevimli Kaplumbağa Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Kaplumbağa Tarifi, Amigurumi Kaplumbağa Yapımı ve Amigurumi Sevimli Kaplumbağa Tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof