Aktif Moda

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi, sevdikleriniz için çok güzel bir hediye olabilir. Sadece hediyeden ziyade sizin için de zamanınızı doğru, güzel ve verimli kullanabileceğiniz harika bir hobi olabilir. Amigurumiye yeni başlayacaksanız ve daha önce hiç amigurumi işleriyle ya da örgü işleriyle ilgili bir uğraşınız olmamışsa amigurumi sevimli fil yapımı tam da yeni başlayanlara göre kolay ve hızlı bir amigurumi modelidir.

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi yapmak hem zihninizi boşaltacak hem de sonucunda işiniz bitince sevdiklerinize harika bir hediye çıkacak ortaya. Amigurumi özellikle pandemi döneminde Türkiye’de daha da popüler bir hobi haline geldi ve çoğunlukla karantina sürecinde evde olanlar ve ev hanımları tarafından tercih ediliyor. Amigurumi yapımı yeni başlayanlar için biraz sancılı bir süreç olabilir. Bol bol pratik yaptıkça ve tekrar yaptıkça daha da kendinizi geliştirebilir ve daha güzel işler ortaya koyabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı Zor Mu?

Amigurumi, yukarıda da söylediğimiz gibi yeni başlayanlar için alışana kadar biraz zor bir süreç olabilir. İnternetteki sayısız Türkçe ve yabancı dildeki kaynaktan okuyarak, izleyerek ve bizim sitemizde paylaştığımız yazıları okuyarak, tarifleri uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak yine de amigurumi sevimli fil yapımı başlangıç için ideal ve kolay bir modeldir. Fil ile kısa sürede amigurumiyi öğrenip kendinizi geliştirebilmeniz mümkün.

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amiguruminin bu kadar tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de malzemelerinin çok kolay bulunabiliyor olması. Malzemelerin çoğu evinizde olan malzemelerdendir. Ancak yine de dışarıdan da almanız gereken bazı malzemeler vardır. Amigurumi için ihtiyacınız olan malzemeler amigurumi için uygun ve %100 pamuk ağırlıklı farklı renklerde ipler. Seçilen ipe uygun kalınlıkta bir tığ. Makas, elyaf ve bir toplu iğnedir. Çoğu zaten evinizde de bulunabilen malzemelerdendir.

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi sadece bir hobi ya da sevdiklerinizi mutlu etmek için yapılan bir uğraş dışında isterseniz sizin için bir ek gelir kaynağı da olabilir. Amigurumi yapımında kendinizi geliştirip biraz profesyonelleştikten sonra amigurumi sevimli fil yapımı ya da başka bir amigurumi modeli ile para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir sosyal medya hesabı açmak. Amigurumilerinizi paylaşabileceğiniz bu sosyal medya hesabı sayesinde orijinal ve kendi tarzınızı yansıtan, hayal gücünüzün ortaya çıktığı amigurumiler yaparak para kazanabilirsiniz bu sizin elinizde. Öncelikle sosyal medya hesabına atacağınız amigurumiler kaliteli ve insanların dikkatini çekecek cinsten olmalı. İnsanlar amigurumilerinizi görüp beğenirlerse sizden sipariş vereceklerdir. Ne kadar çok amigurumi o kadar çok takipçi. Bol bol paylaşım yaparak kitlenizi arttırabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi  Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amigurumi sevimli fil yapımı konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Bunlardan en önemlisini ele alacağız. Bu çok önemli konu ise amigurumi yapımına başlamadan önce malzemeleri alırken dikkat etmeniz gereken bir şey. İp seçimi. İpinizin mutlaka kaliteli bir markadan olması ve kanserojen madde içermemesi, boyasını atmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kalitesiz bir markadan aldığınız ipler boyasını atabilir, kanserojen madde içerebilir ve sevdiklerinizin sağlığına tehdit açabilir.

Amigurumi Sevimli Fil Yapımı

Amigurumi yapmak belki de dışarıdan alacağınız oyuncağın fiyatının çeyreğinden bile daha ucuz olabilir. Çünkü çoğu malzeme zaten evde olan malzemelerdendir. Bu yüzden bu kadar tercih ediliyor ve bu kadar popülerliğini arttırıyor. Dışarıdan alacağınız bir oyuncak pandemi sürecinde hem sağlıksız olabilir hem de fiyat olarak sizi zorlayabilir. Çocukların istediği oyuncaklar genellikle en pahalıları oluyor çünkü. Siz de amigurumi yaparak hem maliyeti en aza indirebilir hem de çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Ördek Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Ördek, Amigurumi Ördek Nasıl Yapılır ve Amigurumi Ördek Tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof