Aktif Moda

Amigurumi Sevimli Kelebek Yapımı

Amigurumi Sevimli Kelebek Yapımı

Evde çok fazla boş vaktiniz varsa ve bu boş vakitlerinizi dolu dolu değerlendirmek istiyorsanız amigurumi yapabilirsiniz. Amigrumi, Japonya’dan çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan bir örgü sanatıdır. Tüm dünyada ve ülkemizde de pandemi sürecinde amigurumiye karşı ciddi bir eğilim görülmektedir. Amigurumi yaparak hem sevdiklerinize harika hediyeler hazırlayabilirsiniz hem de boş vaktinizi eğitici, öğretici bir hobi ile doldurabilirsiniz. Eğer daha önce amigurumi yapmadıysanız ve örgü işleriyle de bir tecrübeniz yok ise amigurumi sevimli kelebek yapımı tam da size göre olabilir.

Amigurumi yapmaya başlamadan önce daha önceden amigurumiye başlamış ve kısa sürede bırakmak zorunda kalmış olan insanların yaptığı bazı hatalar vardır ve bunları araştırmalısınız. Bu hatalardan dersler çıkararak, bu hataları yapmayarak amigurumiye çok daha sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu insanların yaptığı en büyük hata amigurumiye yeni başlamasına rağmen sırf güzel göründüğü için zor modeller seçmesidir. Amigurumiye yeni başlayan biri olarak kolay ve hızlı bir sürede bitecek modeller seçmelisiniz. Bu sayede hem çabucak biter hem de yeni modellere hızlıca geçersiniz.

Amigurumi Sevimli Kelebek Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanılır Mı?

Amigurumi yaparak para kazanmak mümkün. Amigurumi sevimli kelebek yapımı ve diğer sayısız model sayesinde cep harçlığını çıkaran insanlar var. Tüm dünyada ve ülkemizde bu örgü sanatını mesleği haline getirmiş ve tam zamanlı olarak bu işle uğraşıp geçimini bu işten sağlayan insanlar da var. Eğer siz de o insanlar gibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle para kazanmaya başlamadan önce kendinizi çok iyi bir şekilde geliştirmelisiniz. Bol bol pratik yapmalısınız ve daha önce yapılmamış olan şeyleri denemelisiniz. Diğerlerinden bir farkınız olmalı.

Yukarıda anlattığımız gibi kendinizi geliştirirseniz eğer amigurumi ile para kazanmaya başlamak için yapmanız gereken son adımı atabilirsiniz. Son adım da bir sosyal medya hesabı açmaktır. Kendinize bir sosyal medya hesabı açmalısınız ve yalnızca en iyi modellerinizi burada sergilemelisiniz. Satış odaklı bir hesap olacağı için ve insanların dikkatini çekmek için çok kısa bir süreye sahip olacağınız için en iyi işlerinizi sergilemelisiniz. Eğer insanların dikkatini çekemezseniz siz de yukarıda anlattığımız gibi bu iş sayesinde para kazanan, geçimini sağlayan insanların arasında kaybolup gidebilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Kelebek Yapımı

Amigurumi Sevimli Kelebek Yapımı Maliyeti

Amiguruminin tüm dünyada ve ülkemizde bu kadar sevilmesinin, tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de düşük maliyetidir. Çok düşük ücretlerle tamamlanabilen bu örgü sanatı son dönemlerin gözdesi haline geldi. Amiguruminin bu düşük maliyetinin en büyük sebeplerinden biri ise malzemeleridir. Amigurumi sevimli kelebek yapımı için ihtiyacınız olan, kullanmanız gereken malzemelerin büyük çoğunluğu evinizde mevcut olan malzemelerdir. Bu sayede dışarıdan çok az şey almanız gerekmektedir ve maliyet de ciddi bir biçimde düşmüş olacaktır. Eğer çocuğunuz sizden oyuncak istiyorsa amigurumi sayesinde normal bir oyuncağın çeyreği fiyatına ona yapabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Kelebek Yapımı

Amigrumi Sevimli Kelebek Yapımı Malzemeleri

Yukarıda da söylediğimiz gibi amiguruminin bu kadar düşük maliyetli bir hobi olmasının en büyük sebebi malzemeleridir. Çünkü malzemelerin büyük çoğunluğu evinizde bulunan malzemelerdir ve bu sayede dışarıdan çok az şey almanız gerekmektedir. Ancak yine de dışarıdan almanız gereken önemli bir malzeme vardır. İp, amiguruminin en önemli ve en temel malzemesidir. İp seçimi çok dikkatli ve özenli olunması gereken bir konudur. Amigurumi genellikle çocuklar için yapılan bir hediyedir ve ipiniz kanserojen madde içermemeli, boyasını atmamalıdır. Aksi halde büyük sorunlar oluşabilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Kalem Süsü Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Kalem Süsü, Amigurumi Kalem Süsü Nasıl Yapılır ve Amigurumi Kalem Süsü Tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof