Aktif Moda

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

Amigurumi yapmak hem ruh sağlığınızı dengeler hem de boş vakitlerinizi dolu dolu geçirmeniz için çok güzel bir hobi olabilir. Pandemi sürecinde ev hanımlarının çok büyük ilgisini yakalayan amigurumi dünyada ve ülkemizde oldukça popüler oldu. Bunun sebebi ise pandemi sürecinde hem genellikle evden dışarı çıkılmaması hem de çocuklara dışarıdan oyuncak almak istememek. Amigurumi sevimli ördek yapımı amigurumi yapmaya başlamak için harika bir seçim olacaktır.

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı Malzemeleri

Amigurumi yapımının en güzel yanlarından biri ise malzemelerin çoğunun genellikle evinizde bulunabilmesidir. Zaten çok az malzemeye ihtiyacınız var ve bunların büyük çoğunluğunu da evinizden bulabilirsiniz. Bu yüzden amigurumi, dışarıdan alacağınız normal bir oyuncaktan çok daha uygun fiyata yapılabilir. Evinizde bulabileceğiniz malzemeler ve dışarıdan almanız gereken malzemeler, kısacası amigurumi yapmak için elinizde olması gereken malzemeler: Seçilen ipe uygun kalınlıkta bir adet tığ, makas, elyaf ve toplu iğnedir.

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

Amigurumi sevimli ördek yapımı yaparken sizi bambaşka diyarlara götürür, stresinizi alır ve hayal gücünüzü geliştirmenize yardımcı olur. Ancak bunların yanı sıra asıl keyfi bittikten sonra almaya başlıyorsunuz. Amigurumiyi yaptınız ve bunu sevdiğiniz insanlara, çocuklarınıza hediye ettiniz. Hediye ettikten sonra karşınızdaki insanın yaptığınız işi beğenmesi ve takdir etmesi sizi en çok mutlu eden şey olacaktır.

Amigurumi yaparak sadece boş vakitlerinizi doldurabileceğiniz, sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz bir hobi değil isterseniz ek gelir kaynağı da yaratabilirsiniz. Amigurumiyle ek gelir kaynağının nasıl yaratılacağından da bahsedelim: Öncelikle kendinizi amigurumi yapımında geliştirmelisiniz. Geliştirmekten kastımız ise kendinize özgü tasarımlar yaratmalı, kendi stilinizi oluşturmalısınız. Daha sonra ise yaptığınız güzel işlerin insanlar tarafından duyulması, görülmesi gerekiyor.

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

İnsanlara bu işlerinizi göstermek, duyurmak için ise interneti kullanacaksınız. İnternet üzerinden bir sosyal medya hesabı açabilirsiniz amigurumilerinizi paylaşmak için. Bu hesapta paylaşacağınız amigurumiler satış odaklı olacağı için yalnıza çok başarılı işlerinizi paylaşmalısınız. Ne kadar çok amigurumi o kadar çok takipçi demek. Bu yüzden bol bol paylaşım yapmalısınız. Daha sonra insanlar beğendikleri amigurumilerinizi sizden satın almak için mesaj göndereceklerdir.

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı Zor Mu?

Amigurumiye yeni başlayacaksanız ve çok hevesliyseniz ördek modeli sizin için ideal bir seçim olabilir. Çok uzun sürmeyen ve çok detay gerektirmeyen ördek yapımını internetteki sayısız Türkçe ve yabancı dildeki kaynakları takip ederek, izleyerek öğrenebilirsiniz. Öncesinde örgü işleriyle bir tecrübeniz, el yatkınlığınız var ise bu süreç çok kolay olabilir.

Amigurumi yapmadan önce malzemelerinizi tamamlarken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu da ip seçimi. İp seçerken çok dikkatli ve özenli davranmalısınız. Alacağınız ip en kaliteli ip markasından olmalı. Bunun sebebi ise kanserojen madde içeren, boyasını atan ip markalarını tercih etmemelisiniz. Alacağınız ip kanserojen madde içermeyen, %100 pamuk, boyasını atmayan kaliteli bir markadan olmalıdır. Aksi halde sevdiklerinizin sağlığını tehdit altına sokmuş olursunuz.

Amigurumi Sevimli Ördek Yapımı

Amigurumi satışı yaparak para da kazanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir sosyal medya hesabı. Yeteri kadar profesyonelleştiğinizi düşünüyorsanız, kendinize özgü tarzınızı yarattıysanız bu işe koyulabilirsiniz. Amigurumilerinizi sosyal medya hesabınızda paylaşarak takipçilerinizi arttırabilir ve daha çok kişiye erişebilirsiniz. Ne kadar amigurumi o kadar takipçi demek. Yaptığınız amigurumileri paylaştıkça insanların dikkatini çekecek ve sipariş almaya başlayacaksınız.

Amigurumi oyuncakların yapımı genelde çok kolaydır ve çocuklar çok sever. Çocuklarınızı mutlu etmek istiyorsanız siz de amigurumi yapımını öğrenebilirsiniz. Amigurumi sevimli ördek yapımı ile zamanın nasıl akıp gittiğini anlamayacaksınız bile. Bu yüzden eğer en başlarda amigurumi yapımının size göre olmadığını, başaramayacağınızı, yeteneksiz olduğunuzu düşünürseniz sakın vazgeçmeyin. Çünkü yeterli çalışma ve tekrarla amigurumi işinde kendinizi geliştirebilmeniz mümkün.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Sevimli Flamingo Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Flamingo, Amigurumi Flamingo Tarifi ve Amigurumi Flamingo Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof