Aktif Moda

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı

Penguen hem yürüyüşü ile hem de bakışları ile çok tatlı hayvanlardır. Küçükten büyüğe herkesin dikkatini sevimliliği ile çekmişlerdir. Peki çocuğunuza ya da bir arkadaşınıza penguen hediye etmek çok sevimli olmaz mıydı? Siz hediye edip onları mutlu edin diye biz amigurumi sevimli penguen yapımını sizlere öğreteceğiz ve bu sevimli amigurumi penguenlerin tarifini sizlere vereceğiz. Eminim sizde yaparken çok keyif alacaksınız.

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı

Peki öncelikle amigurumi sevimi penguenin tarifine ya da nasıl yapıldığına geçmeden önce amigurumi sevimli penguen yapımı bizlere ne katacak bakalım. Aslında bize bir şey değil çok şey katacak sağlıktan tutun arkadaşlarınızla sosyalleşme olayına kadar hatta evinizde bir aksesuar olarak bile sizi mutlu edebilecek. Sağlık konusuna bakalım ilk önce. Örgü örmek bizlerin hafızasını kuvvetlendirdiği için Alzheimer gibi, bunaklık gibi ciddi ve riski hastalıkların önüne geçebiliyor. Ayrıca bizi stresten uzaklaştırdığı ve negatif düşünmemizi engellediği için depresyon ve stresten dolayı çıkan çeşitli hastalıklardan koruyacaktır. Bu sadece amigurumi sevimi penguen de olmuyor tabi. Amigurumi sevimli penguen işin tatlık kısmı.

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı

Eğer çocuğunuza sağlıklı bir hediye bulmak istiyorsanız o zaman bilmelisiniz ki amigurumi sevimli penguen yapımının çocuğunuzun sağlığı için hiçbir kötü etkisi yoktur. Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç kısım var onlara da birazdan değineceğiz zaten. Bunun dışında hepimiz biliyoruz ki artık çocuğumuza oyuncak almak imkansızlaştı. Oyuncakların fiyatları ateş pahası oldu. Eğer oyuncaklara o kadar para vermek istemiyorsanız çok daha uygun fiyata sizde amigurumi sevimli penguen yaparak çok daha uygun fiyata oyuncak sahibi olabilirsiniz. Amigurumi sevimli penguen yapımı sizin evinize ek gelir bile getirebilir dersem bana inanır mısınız? Bence inanmalısınız. Öncelikle sevimli pengueni yapın. Bitirdikten sonra gerçekten güzel ışığı bol bir yerde onun güzel bir fotoğrafını çekin. Sosyal medya hesaplarında paylaşarak onlara uygun bir fiyat verin.  Daha sonrasında da u sevimli penguenlerin nasıl satıldığını izleyebilirsiniz. Küçük bir amigurumi sevimli penguen sizlere neler kattı gördünüz mü?

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı Kolay Mıdır? Amigurumi Penguen Yapımında Dikkat Edilecek Noktalar Neresidir?

Eğer öncelerinde amigurumi yaptıysanız o zaman kolaylıkla bu amigurumi sevimli pengueni yapabilirsiniz. Ama daha önce hiç yapmadıysanız biraz zorlanabilirsiniz. Hatta bu sevimli amigurumileri yapmayı bırak daha önce hiç örgü örmediyseniz kesinlikle harika bir sonuç ilk denemede yapamazsınız. Ama eliniz alıştıkça amigurumi yapmaya zaman ayırdıkça daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Peki amigurumi sevimli penguen yapımında nelere dikkat etmeliyiz. İlk önce ipin kalitesine önem vermelisiniz. Hem bu güzel sevimli pengueninizin görünüşü bozulmasın diye hem de çocuklarınızın sağlığını bozmasın diye. Örerken eğer elinizde ipin boyası kalıyorsa o ip kanserojen madde içeriyordur. Örgü sırasında buna dikkat etmeniz çok önemli.

Amigurumi Sevimli Penguen Yapımı

Ayrıca eğer kalitesiz bir ip alırsınız ip bir süre sonra kendini salar ve çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bunu önlemek adına kaliteli ve bilindik firmalardan ip almalısınız. Ayrıca isterseniz pengueninize şapka, papyon, kravat takabilirsiniz. Dilediğiniz renkte yaparak bu sevimli amigurumi penguenlerini kişileştirebilirsiniz. Sevimli penguen amigurumilerinize eğer amigurumi gözlerinden takacaksanız sağlam dikmeye uğraşın. Çünkü zamanla dikiş sökülecek ve ip düşecektir. Düzenli olarak gözün çıkıp çıkmamasına bakmalısınız. Eğer çocuğunuz küçük ise o gözü koparıp yutabilir. Bunun gibi olumsuzlukları da dikkat ederek önleyebiliriz. Bu sevimli amigurumi penguenler ile gerçekten keyif alacaksınız. Hem yapımında çok rahatlayacaksınız hem de çocuğunuza hediye ettiğiniz de onun mutluluğu sizi daha çok neşelendirecektir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Sevimli Sincap Tarifi başlıklı konuda; Amigurumi Sevimli Sincap Tarifi, Amigurumi Sincap ve Amigurumi Sincap Yapımı Nasıl Yapılır hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof