Aktif Moda

Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi son yıllarda Japonya’dan çıkıp tüm dünyayı kasıp kavuran bir örgü sanatıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok popüler hale gelmiştir ve çok kişi tarafından yapılmaktadır. O kadar popülerleşmiştir ki internet üzerinde satışları dahi yapılmaktadır. Eğer siz de evde sıkılıyorsanız ve yapacak yeni hobiler arıyorsanız amigurumi sizin için harika bir hobi olabilir. Daha önceden örgü işlerinde tecrübeniz yok ise kısa bir alışma sürecinden ve bol bol pratikten sonra amigurumiye alışacaksınız. Amigurumi sincap yapımı yeni başlayanlar için çok ideal bir modeldir. Hem yapımı çok zor değildir ve eğlencelidir hem de kısa sürede biter.

Amigurumiye yeni başlayan biri için en önemli şey yapacağınız amiguruminin zor olmaması ve kısa sürede bitmesidir. Yeni başladığınız için uzun saatler örgü öremezsiniz ve sıkılırsınız bu yüzden kısa sürede bitecek bir model seçip onu bitirip bitirmenin verdiği hazla yenisine başlayabilirsiniz. Amigurumiye başlayıp da hemen bırakanların da yaptığı en büyük hata budur. Amigurumiye başlarken çok zor ve meşakkatli modeller seçerek bunları yapamayınca amigurumiden soğuyup vazgeçmektedirler. Siz bu hatayı yapmayarak kolay bir model ile başlamalısınız.

Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi Sincap Yapımı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amigurumi yaparken değil de yapmaya başlamadan hemen önce malzemelerinizi alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu vardır. Amigurumi malzemelerinden en önemlisi olan ipi alırken çok titiz davranmalısınız. İpiniz mutlaka kaliteli bir markadan olmalı ve kanserojen madde içermemeli, boyasını atmamalı. Çocuklar ve evcil hayvanlar her bulduklarını ağızlarına götürdüğü için kanserojen madde içeren ve boyasını atan bir ip ile yapılmış bir amigurumi onların sağlığını tehlikeye atacaktır. Bu yüzden çok dikkatli davranmalısınız ve seçerken ince eleyip sık dokumalısınız. Amigurumi sincap yapımı için en kaliteli ve bilindik markaları tercih etmelisiniz.

Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi Sincap Yapımı Maliyeti

Amigurumi sincap yapımı malzemelerin büyük çoğunluğunu evinizde de bulabilirsiniz. Çünkü amigurumi malzemelerinin çoğu evde de olan malzemelerdir. Tüm dünyada ve Türkiye’de de popüler olmasının en büyük sebebi budur. Malzemelerin çoğu evinizde olduğu için dışarıdan almanız gereken malzeme sayısı çok azdır ve bu sayede maliyet de çok düşüktür. Normal bir oyuncağın bile çeyreği fiyata malzemeleri alıp yapabilirsiniz. Tüm dünyada ve ülkemizde düşük maliyetli ve çok eğlenceli bir hobi olduğu için popüler olan amiguruminin önümüzdeki yıllarda da popülerliğini sürdürmesi bekleniyor.

Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi yaparak günlük cep harçlığını çıkaran insanlar olduğu gibi tüm gününü bu işe harcayıp bu işi tam zamanlı yaparak geçimini sağlayan insanlar da vardır. Bu sizin elinizde sizin kendinizi ne kadar geliştirdiğinizle alakalı. Eğer kendinizi geliştirirseniz, profesyonelleşirseniz ve insanların dikkatini çekecek amigurumi fikirleri üretebilirseniz siz de para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için daha önce yapılmamış olanı yapmalısınız ve insanların dikkatini çekmelisiniz. Aksi takdirde yüzlerce amigurumi satıcısının arasında kaybolup gidebilirsiniz. Kendinizi geliştirdikten sonra ilk adımı atabilirsiniz.

Amigurumi Sincap Yapımı

İlk adım amigurumilerinizi paylaşmak için ve müşteriler bulmak için bir sosyal medya hesabı açmak olacaktır. Bu hesapta amigurumilerinizin yalnızca en dikkat çekici ve iyi olanları paylaşmalısınız. Hesabınız satış odaklı bir hesap olduğu için en iyileri paylaşın. Ne kadar çok paylaşım o kadar çok takipçi. İnsanlar çok fazla amigurumi paylaşan hesapları takibe alıyorlar. Eğer çok sık paylaşım yaparsanız ve yaptığınız paylaşımlar da kaliteli olursa insanlar sizi takip edebilir ve ürünlerinizden satın alabilirler. Bu tamamen sizin elinizde hayal gücünüze ve el becerinize bağlı bir durum.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Pamuk Prenses Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Pamuk Prenses, Amigurumi Pamuk Prenses Tarifi ve Amigurumi Pamuk Prenses Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof