Aktif Moda

Amigurumi Şirine Modelleri

06.04.2018
1.425
Amigurumi Şirine Modelleri

Şirinler 90’lı yıllardan bu zamanlara kadar gelen çocukların severek izlediği çizgi filmlerden biridir. Yakın zamanda filminin de çıkmasıyla yeni neslin de merak saldığı bu çizgi film kız erkek demeden tüm çocuklar tarafından oldukça beğeniliyor. Kız çocukları için Amigurumi Şirine Modelleri yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Şirine bebeği evinizde yapmanız da mümkün. Amigurumi ile istediğiniz oyuncağı kendiniz çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. El yapımı ve yün iplerden yapılan amigurumi oyuncaklar çocuklar için hiçbir tehlike içermiyor. Aksine birçok oyuncağa göre kırılma ve darbelere karşı çok daha dayanıklıdır. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kullanılacak olan ipin kalitesi. Yıpranma ve boya salma konusunda mağdur olmamak adına kaliteli ip tercih etmek en garanti seçenektir. Dolayısıyla da aslında ipi kaliteli seçtikten sonra geriye pek bir şey kalmıyor. Şirine bebek kız çocukları için çok güzel bir seçenek olacaktır. Kız çocukları her zaman bebeklerle oynamayı sever. Amigurumi oyuncak Şirine bebek yapması çok kolay ve eğlencelidir.

Amigurumi Örgü Şirine Bebek İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi Şirine Modelleri için öncelikle üç adet farklı renk ipe ihtiyaç vardır. Bunlar mavi, beyaz ve sarıdır. Mavi ten rengi için, beyaz elbisesi için sarı ise saçlarını ayarlamak için kullanılacaktır. Amigurumi oyuncakları yaparken ise önemli olan nokta kullanılan tığdır. Genellikle 2,5 mm kalınlığında tığ kullanılması tavsiye edilir. Şirine bebeği gözleri için keçe veya güvenlik soketi olan gözlerden kullanabilirsiniz. Şirine bebeğin içini ise elyafla doldurabilirsiniz. Elyaf dışında boncuk da kullanılabilir. Ağzı için bir miktar kırmızı ve siyah ip gerekir. Bu daha önceden artan iplerden de olabilir.

Amigurumi Şirine Bebek Tarifi

Oyuncak Şirin öncelikle ayaklardan başlanarak örülür. Beyaz renkte ayakkabıları olduğu için öncelikle beyaz iple 7 adet zincir çekilerek başlanır. 8. sıradan itibaren mavi renge geçilir. Bu şekilde bacaklar da tamamlandıktan sonra bacakların içi artık elyaf ile doldurulur. Oyuncağa örmeye ayaklardan başlayıp bacakları ile devam edileceği için ip koparılmadan gövdeye devam ederek vücudu bitirilmiş olur. Beyaz ve mavi iple de şapkası tamamlandığında kırmızı ve siyah iple ağız kısmı yapılarak Şirine hazır hale gelmiş olur.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Elsa Bebek Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Elsa Bebek Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof