Aktif Moda

Amigurumi Snoopy Tarifi – Yapımı ve Modelleri

Amigurumi Snoopy Tarifi – Yapımı ve Modelleri

Snoopy oldukça sevilen bir çizgi karakter. Özellikle çocukların ilgisini çekse de 90’lı yıllarda doğmuş olanların da çok sevdiği bir karakter. Televizyonlarda eskisi kadar göremesek de Snoopy oyuncakları hala oldukça popüler. Amigurumi tekniklerini kullanarak Snoopy oyuncakları yapabilirsiniz. Amigurumi snoopy tarifi için yazımızı okuyabilirsiniz. Tarifimizdeki amigurumi oyuncak oldukça küçük boyutlarda. Eğer isterseniz oyuncağın ilmekleri arttırarak daha büyük boylarda bir oyuncak yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncak yapımına yeni başladıysanız bu oyuncağın yapımında zorlanmazsınız.

Snoopy Amigurumi Modelleri

Amigurumi Snoopy Yapımı

Amigurumi oyuncağımızın yapımı için ilk olarak kafasından başlıyoruz. 6 sık iğne yapıyoruz. Üzerine 12 sık iğne yaptıktan sonra 6 arttırma yapıyoruz. Bir sonraki sırada 18 sık iğne yaptıktan sonra sık iğne ve arttırma yapıp bu işlemi 6 kez tekrarlıyoruz. Sırayı bu şekilde bitirince 24 adet sık iğne yapıyoruz ve 2 sık iğne bir arttırma yapıyoruz bu işlemi 6 kere tekrarlıyoruz. Beşinci sırada 30 adet sık iğne yapıp bu sırada 3 sık iğne bir arttırma işlemini 6 kere tekrarlıyoruz.

Bu şekilde sık iğne tarafını 6’nın katları şeklinde alarak tekrarlama kısmında da sık iğne sayısını bir arttırarak 8. Sıraya kadar örüyoruz. 8 ve 18 sıraları arasında 42 sık iğne yaparak devam ediyoruz. On dokuzuncu sırada 15 sık iğne yaptıktan sonra sık iğne ve arttırma işlemlerini 6 kere tekrarlıyoruz ve 15 sık iğne yapıp sırayı bitiyoruz. 48 sık iğne daha yapıp yeni sıraya geçiyoruz. 21. sıra da dahil olmak üzere sık iğneleri altının katları şeklinde arttırıp tekrarlı kısımda da sık iğneleri bir arttırıyoruz. Amigurumi snoopy tarifi daha detaylı bir biçimde videodan öğrenebilirsiniz.

Amigurumi Snoopy Yapılışı

Amigurumi Snoopy Modelleri

Yapımı oldukça basit olan amigurumi snoopy tarifi farklı çeşitlerde yapılabilir. Oyuncağın yapımında dikkat etmeniz gereken püf nokta ise dengede durması için ayağına 9 sık iğne daha yapıyoruz. Kısa parçaları içeriye doğru dikmeye özen gösteriyoruz. Eğer isterseniz farklı renklerde bu oyuncağı örerek farklı bir hava katabilirsiniz. Boyutlarını arttırarak daha büyük bir oyuncak örebilirsiniz.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof