Amigurumi Tavşan Çıngırak Yapımı

Amigurumi Tavşan Çıngırak Yapımı

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımız tüm hızıyla devam ediyor. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz. Yazımızda amigurumi teknikleri ve detayları hakkında her şeyi bulabilirsiniz. Bu yazımızda amigurumi tavşan çıngırak yapımı anlatacağız. Amigurumi tavşanı için Nako pırlanta ip, 2,0 mm tığ ve 9 mm amigurumi gözü gerekiyor.

Amigurumi Tavşan Çıngırak Yapımı

1: Kafanın ilk turda sihirli halka yapıp içerisine 6 sık iğne örüyoruz. 2: Bu turda her ilmeğe çift batarak 12 sık iğneye çıkıyoruz. 3: 1 tek battıktan sonra 1 çift batıp bu adımı 6 kez tekrar ediyoruz. 4 ve 8 arasındaki turlarda da aynı şekilde tek batmalarımızın sayısını bir arttırarak tekrarlıyoruz. 8: tura geldiğinizde 6 tek battıktan sonra 1 çift batıp 6 kez tekrar etmelisiniz. 9 ve 20 turları arasında da 48 sık iğne örüyoruz. 14 ve 15 sıraları arasına 8 sık iğne ara ile amigurumi gözlerini takabilirsiniz. 21: turda 6 örüp 1 eksiltiyoruz ve işlemi 6 kez tekrar ettiriyoruz. 22 ve 26 turları arasında örme sayılarımızı bir azaltıyoruz aynı şekilde işlemi tekrarlıyoruz. Yani 26: turunda 1 örüp 1 eksiltip 6 tekrar yapmamız gerekiyor. İçini dolduruyoruz ama kapatmıyoruz.

Kulaklar için de kafa için başladığımız ilk şeyleri tekrarlıyoruz. Yani sihirli halka yapıp 6 sık iğne başladıktan sonra 2: turunda 2 tek batıyoruz ve 1 çift batıyoruz ve 2 kez tekrar ediyoruz. Tek batmaların sayısını bir arttırarak 6 tura geliyoruz. 6: turunda 6 tek batıp 1 çift batıp 2 kez tekrarlıyoruz.

Halkasını örmek için 32 zincir çekip uçları birleştiriyoruz. Üzerine 32 sık iğne örüyoruz. Sıra sonuna kadar 1 tek 1 çift örüyoruz. 3: turunda 48 sık iğne örüyoruz. 4: sıranın sonuna kadar 1 tek 1 çift örüyoruz. 5 ve 7 turları arasında 72 sık iğne örüyoruz. 8: turda sıra sonuna kadar 1 örüp 1 eksiltiyoruz. 9: da 48 sık iğne yapıyoruz. 10: da 8’deki işlemi tekrarlıyoruz ve 32 sık iğne yaparak bitiriyoruz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.