Aktif Moda

Amigurumi Tilki Oyuncak Yapımı

Amigurumi Tilki Oyuncak Yapımı

Amigurumi oyuncaklar çok daha güvenli olduğu için son dönemlerde çok tercih ediliyor. Oyuncak için farklı ipleri birlikte tercih edebilirsiniz. Amigurumi tilki oyuncak yapımı oldukça basit. Amigurumi oyuncak yapımına yeni başlayanlar bu oyuncağı yaparken biraz zorlanabilirsiniz. Biraz kalın bir ip tercih ederek çok daha kolay ve pratik bir şekilde amigurumi oyuncak yapabilirsiniz. Kadife ip yeni başlayanlar için oldukça uygun olacaktır. Kadife ipten yapılan oyuncağın boyutu yaklaşık 30 santim oluyor. Küçük çocuklar için böyle büyük oyuncaklar yapabilirsiniz.

Amigurumi Tilki Oyuncak Tarifi

Amigurumi oyuncağımız için Himalaya Dolphin Baby kadife ip ve 4 numara tığ tercih edebilirsiniz. Oyuncağımız biraz büyük olduğu için 10 mm amigurumi güvenli göz tercih edebilirsiniz. Amigurumi tilki oyuncak yapımı çok basit teknikler içeriyor. Oyuncağımızın yapımında sihirli halka, sık iğne, arttırma ve azaltma gibi basit teknikleri kullanacağız. Oyuncağımızın kafasını yaparak başlıyoruz. Sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapıyoruz. Daha sonrasında her ilmeği arttırıp 12 sık iğne yapıyoruz.

Yeni sırada 6 kere 1 sık iğne yapıp 1 arttırma işlemi yapıyoruz. Daha sonra 7. Sıraya kadar sık iğne sayısını bir kere arttırıyoruz. Aynı şekilde sıra sonundaki sık iğne sayımızı da 6’nın katları şeklinde yapıyoruz. 8 ve 14. sıra arasında 42 sık iğne yapıyoruz. Gözleri bu arada bir yere yerleştiriyoruz. Daha sonraki sırasında 6 kere tekrarlayarak 4 sık iğne bir azaltma yapıyoruz. 30 sık iğne yaparak sırayı bitiriyoruz. 16 ve 17 sırada tekrarlanan sık iğneleri bir azaltıp sıra sonundaki sık iğneyi 6 azaltıyoruz. 18. Sırada da 6 kere 4 sık iğne ve bir azaltma yaparak sıra sonunda da 15 sık iğne yapıyoruz.

Amigurumi Tilki Oyuncak Modelleri 2019

Amigurumi Tilki Oyuncak Modelleri

Amigurumi oyuncaklar hazır alınan oyuncaklara göre daha çok tercih ediliyor. Amigurumi tilki oyuncak yapımı oldukça kolay. Oyuncağımız için ip seçerken turuncu ve beyaz tercih edebilirsiniz. Patilerinin uç kısımlarını beyaz yapıp diğer kısımlarını turuncu renkte yapabilirsiniz. Kadife ipten yapılan oyuncaklar çok daha popüler olmaya başladı.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof