Amigurumi Tilki Parmak Kukla Tarifi

Amigurumi Tilki Parmak Kukla Tarifi

Amigurumi oyuncaklar çocukları eğlendirmek için oldukça kullanışlıdır. Çocuğunuzun sevdiği hayvanlardan ya da karakterlerden parmak kuklası yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncak yapımı için tığ tekniklerini kullanabilirsiniz. Amigurumi tilki parmak kukla tarifi oldukça kolay. Parmak kuklası olduğu için çok fazla ip harcamıyor. Bir ip renginden çok farklı kuklalar örebilirsiniz. Parmak kuklaları yapımında elinizde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Tilki için genellikle turuncu ve beyaz ipleri tercih edebilirsiniz. 2 ve 2.5 mm tığ kullanarak çok daha iyi sonuç çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Parmak Kuklası

Amigurumi Parmak Tilki Kukla Yapımı

Amigurumi oyuncak için Gazzal Baby Cotton ip kullanabilirsiniz. Ya da Nako amigurumi ipi tercih edebilirsiniz. Amigurumi tilki parmak kukla tarifi yapımı kadar kolay. Parmak kuklası için birkaç sihirli halka yapabilirsiniz. Sihirli halka yaparak halkanın etrafını dolduruyoruz. Doldurduktan sonra ipi çekerek sihirli halkamızı tamamlıyoruz. Sihirli halkamızı çektikten sonra örgünün en başına tığımızı batırıyoruz. Bu sırada başka bir ipten kısa bir parça keserek başlangıç kısmına bir zincir çekiyoruz.

Bu şekilde oyuncağımızın başlangıç kısmını işaretlemiş oluyoruz. Daha sonra bütün deliklerin içerisine çift batarak oyuncağımızı dolduruyoruz. Tilki suratını yapmak için burun kısmını biraz daha sivri yapabilirsiniz. Tilkinin surat kısmını beyaz ya da krem renklerinde yapabilirsiniz. Geri kalan vücut kısmını turuncu ipten yapabilirsiniz. Vücut kısmını silindir şeklinde yaparak parmağınıza geçirebilirsiniz. Dilerseniz daha gerçekçi görünmesini sağlamak için tilkiye turuncu ipten kuyruk yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncağa özellikle çocuklar bayılıyor. Anaokulunda öğretmenseniz bu oyuncaklardan farklı farklı yaparak tiyatro gösterisi yapabilirsiniz.

Amigurumi Parmak Kuklası Yapımı

Amigurumi Tilki Parmak Kukla İpuçları

Amigurumi kukla oyuncaklar çocukların ilgisini çektiği için eğlenceli vakit geçiriyorlar. Amigurumi tilki parmak kukla tarifi yukarıda anlattığımız gibi. Tarif üzerinde ufak değişiklikler yaparak çok daha büyük ya da ufak oyuncaklar yapabilirsiniz. Özellikle anaokulu çağındaki ve daha küçük yaştaki çocukların ilgisini çekmek için birebir. Tahta paletler kullanarak evde bir tiyatro düzenleyebilirsiniz. Çocuklarınızın düzenlediği tiyatro oyunlarını izleyerek ailecek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çocukların öğrenme sürecini geliştiren bu aktivite için farklı renklerde kukla yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Wayuu Çanta Modelleri ve Nasıl Yapılır? başlıklı konuda; 2019 Wayuu Çanta Modelleri, Wayuu Çanta Modelleri ve Nasıl Yapılır? ve Wayuu Çanta Nasıl Yapılır? hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.