Aktif Moda

Amigurumi Tırtıl Yapımı

Amigurumi Tırtıl Yapımı

Son dönemlerin en popüler oyuncaklarından birisi olan amigurumi oyuncakların çeşitli modellerini bulabilirsiniz. Özellikle 3 yaşından küçük çocukların sevdiği bu oyuncak modelini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu oyuncak modelini yapmak için tığ tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Ancak tırtıl modeli yapımı oldukça kolay olan modellerden bir tanesidir. Amigurumi tırtıl yapımı biraz daha uzun sürüyor. Amigurumi oyuncağın daha güvenli olması için çocuklara zarar vermeyen malzemeleri kullanmanız gerekiyor. Amigurumi oyuncaklar mağazalardan alınan oyuncaklara göre daha sağlıklıdır.

Amigurumi tekniklerini kullanarak aklınıza gelen her objeyi oyuncak yapabilirsiniz. Parçalarını ayrı ayrı yaparak en sonunda birleştirebilirsiniz. İlk anlatımda zor gibi gelse de amigurumi oyuncaklar çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Eğer tığ tekniklerini biliyorsanız çok kolay bir şekilde bu oyuncak modellerini yapabilirsiniz. Eğer tırtılın parçalarını farklı renklerde yaparsanız çocukların dikkatini daha kolay çekebilirsiniz. Ayrı ayrı parçaları ördükten sonra hepsini birleştirerek tırtılınızı elde edebilirsiniz. Amigurumi oyuncağın ne renklerde olacağına çocuğunuzun karar vermesi çok önemlidir. Bu sayede çocuklar oyuncaklara çok daha kolay bağlanabilirler.

Renkli Tırtıl Oyuncak Yapımı

Amigurumi Tırtıl Yapımı

Amigurumi oyuncağımızın yapılışını aşağıdaki fotoğraflarda anlattık. İlk önce yeşil ya da istediğiniz renkte bir ip kullanarak oyuncağımızın kafasını yapıyoruz. Daha sonra farklı renklerde gövde parçalarını oluşturuyoruz. Gövdeleri küçük yuvarlaklar halinde yaparsanız daha güzel görünür. Her yuvarlağın aynı boyutlarda olmasını sağlarsanız daha güzel görünümlü bir yuvarlak elde etmiş olursunuz. Bu şekilde tırtılımızın gövdesini ne kadar uzun olmasını istiyorsak o kadar uzun bir şekilde örüyoruz. Ayakları için gövdenin yarısı kadar yuvarlaklar yapmamız yeterli olacaktır.

Gövdelerin içini ayrı ayrı doldurup kapatıyoruz. Daha sonra başı için yuvarlak amigurumi güvenli gözlerden kullanabilirsiniz. Eğer bu gözden bulamazsanız düğme de işinizi görecektir. Eğer çocuğunuzun koparıp yutmasından endişe ediyorsanız keçe kullanabilirsiniz. Siyah keçenin üzerine beyaz işlemeler yaparak amigurumi oyuncağın gözünü oluşturabilirsiniz. Daha büyük gözlere sahip olan bu tırtıl oyuncak çok sevimli görünecek. Aşağıda bulunan fotoğraflardan amigurumi tırtıl yapımı öğrenebilirsiniz. Eğer amigurumi oyuncak yapmayı yeni öğrendiyseniz hiç zorlanmadan bu modeli çıkarabilirsiniz.

El Örgüsü Tırtıl Nasıl Yapılır?

Amigurumi oyuncaklar evde yapıldığı için çok daha sağlıklıdır. Ayrıca dışarıda alacağınız oyuncakların yarı fiyatına oyuncağı yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar oldukça ekonomik olduğu için en çok tercih edilen oyuncaklar. Amigurumi oyuncak yapımında bir süre uzmanlaştıktan sonra oyuncak yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Bu şekilde aile ekonomisine de destek olmuş olursunuz. Amigurumi tırtıl yapımı çok basit olduğu için yeni başlayanlara en çok önerilen oyuncaklardan bir tanesidir. Bu oyuncak üzerinde birçok tekniği kolayca öğrenebilirsiniz

Eğer bu oyuncak ilk yaptığınız oyuncaksa çok muntazam görünmeyebilir. Ama hemen pes etmemelisiniz. Eliniz alıştıkça çok daha iyi oyuncaklar yapabileceksiniz. Bu yüzden bol bol pratik yapmalısınız. Amigurumi oyuncak tekniklerini pratik yaparak hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Sık iğne, arttırma ve azaltma tekniklerini iyi bir şekilde öğrendikten sonra hemen hemen tüm oyuncakları yapabilirsiniz. Biraz daha uzmanlaşarak kendi oyuncak modelinizi çıkarabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar çocuklarınızın arkadaşlarına hediye olarak vermek için de oldukça idealdir.

Şapkalı Tırtıl Oyuncak Modelleri

Amigurumi Tırtıl Modelleri

Farklı amigurumi tırtıl modelleri yapmak için galerimizdeki modellere bakabilirsiniz. Amigurumi tırtılınızı yaptıktan sonra çeşitli aksesuarlar takarak farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Amigurumi oyuncak tekniklerini kullanarak tırtıl için papyon yapabilirsiniz. Özellikle erkek çocuklar bu oyuncağa bayılacaktır. Eğer oyuncağı kızınız için yapmak istiyorsanız kurdele bağcığı şeklinde bir şey örebilirsiniz. Eğer isterseniz kurdele kullanarak saç bandı gibi bir şeyler yapabilirsiniz. Kafasına saç yaparak daha kızsal görünmesini sağlayabilirsiniz. Oyuncağın her parçasını rengarenk yaparak daha şeker görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mavi, pembe, sarı, ten rengi, mor gibi renkleri kullanarak oyuncağı yapabilirsiniz. Oyuncağınızın ağzını siyah iple belirginleştirebilirsiniz. Tırtılın kulağını da farklı renklerden yaparak daha eğlenceli bir oyuncak elde edebilirsiniz. Oyuncağınızı yorgan iğnesi ile birleştirebilirsiniz. Eğer oyuncağınızın yüzünde pembelik olsun istiyorsanız sulu boya ya da ip boyası kullanarak boyayabilirsiniz. Oyuncağın her bir ayağını farklı renk yapmak biraz fazla zaman alabilir. Eğer farklı renk ayak yapmak istemiyorsanız siyah, yeşil ve kahverengi gibi bir ipi kullanabilirsiniz. Bu şekilde tırtıl daha doğal görünecektir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Necla dedi ki:

    Güzel bi tasarım kızım Tırtılları çok sevdiği için bunu yaptım anlatımı da çok başarılı buldum hemen kavrayıp yapabildim

  2. Zeynep dedi ki:

    Hoş bir örgü tasarım olduğundan dolayı çocukların hoşuna gidebilir bu yüzden süper diyorum

Logozof