Aktif Moda

Amigurumi Top Yapımı

Amigurumi Top Yapımı

Amigurumi, boş vakitlerinizi değerlendirmek için harika bir hobi olabilir. Bu hobi sayesinde hem sevdiklerinizi mutlu edebilir hem de amigurumi denen örgü sanatını yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer daha önce amigurumi yapmadıysanız ve yeni başlıyorsanız amigurumi top yapımı tam da size göre olabilir. Top, genelde erkek çocukların en sevdiği oyuncaklardan biridir ve amigurumiyle bir top örerek çocuklarınıza, sevdiklerinize vereceğiniz hediyeler onları çok mutlu edecektir. Amigurumi sayesinde mutlu ettiğiniz kişilerin mutluluğu da sizi mutlu eder ve bu işin en güzel yanı budur.

Amigurumi yapmaya yeni başlayan biriyseniz ve daha önce örgü işleriyle de bir tecrübeniz yok ise top modeli tam da size göre olabilir. Yapımı çok zor değildir ve çok eğlencelidir. Çabuk bittiği için de yeni amigurumilere başlamanız için sizi heveslendirecektir. Amigurumi yapmaya yeni başlayan insanların yaptığı hataları yapmamalısınız ve bu hatalardan en büyüğü de amigurumiye yeni başlayan biri olarak zor modeller seçmektir. Zor modeller seçerek başarısız olan insanlar amigurumi yapmayı bırakıp bu örgü sanatına küsmektedirler. Siz bu hatayı yapmayarak başarılı olabilirsiniz.

 

Amigurumi Top Yapımı Maliyeti

Amigurumi Japonya’dan tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de çok bilinen bir örgü sanatıdır. Bu kadar ünlü olmasının sebebi ise düşük maliyetidir. Dışarıdan alacağınız herhangi bir oyuncağın çeyreği fiyatına maliyetini tamamlayabileceğiniz amiguruminin bu kadar popüler olma sebebi de budur. Amigurumi yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin büyük çoğunluğu evinizde olan malzemelerdendir. Ancak yine de dışarıdan almanız gereken bazı önemli malzemeler vardır ve bunlardan en önemlisi de iptir. İp, amiguruminin vazgeçilmez malzemesidir.

İp seçiminde çok dikkatli ve titiz davranmalısınız. Amigurumi top yapımı, genellikle çocuklar için yapılan bir hediyedir ve çocuklar da ellerine geçen her şeyi ağızlarına götürdüğü için ipiniz mutlaka kaliteli ve hijyenik olmalıdır. Kanserojen madde içermeyen, boyasını atmayan bir ip seçmelisiniz. Aksi takdirde sevdiklerinizin sağlığını tehlike altına atabilirsiniz ve istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Bu yüzden ip seçimi yaparken çok titiz ve dikkatli davranmakta fayda var.

Amigurumi Top Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi yaparak para kazanmak tabi ki mümkün. Tüm dünyada ve ülkemizde de amigurumi yaparak cep harçlığını çıkaran insanlar olduğu gibi amigurumi sayesinde, tam zamanlı olarak bu işle uğraşarak geçimini bu iş sayesinde kazanan birçok insan vardır. Eğer siz de amigurumi sayesinde para kazanmak istiyorsanız geçmeniz gereken bazı aşamalar vardır. Bunlardan ilki amigurumide profesyonelleşmek ve daha önce yapılmamış yeni işler yapabilmek. İnsanların dikkatini çekecek fikirler bulursanız ve bunları hayata geçirmeyi başarırsanız bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Bir sonraki adım ise amigurumilerinizi paylaşabileceğiniz ve müşteriler bulacağınız bir sosyal medya hesabı açmaktır. Bu hesapta yalnızca en iyi amigurumilerinizi paylaşmalısınız ve insanların dikkatini çekecek amigurumiler yapmalısınız. Satış odaklı bir hesap olduğu için insanların dikkatini çekmeyi başaramazsanız eğer amigurumi yaparak para kazanmaya çalışan binlerce, on binlerce insanın arasında kaybolup gidebilirsiniz. Amigurumi top yapımı ile başlayan bu yolculuğun sonunda insanlar amigurumilerinizi beğenirlerse sipariş verecekler ve para kazanmaya başlayacaksınız.

Amiguruminin en güzel yanlarından birisi de hayal gücünüzü sınırsız kullanabilirsiniz ve size verilen tarifteki ölçülerin dışına çıkarak farklı şeyler ortaya koyabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse top modeli için verdiğimiz ölçüleri çok daha büyük yaparak kocaman bir top yastığınız olabilir. Ya da size verdiğimiz, olması gereken ölçülerden çok daha küçük boyutlarda bir top yaparak küçük bir top anahtarlık yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Sevimli Pasta Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Ahududulu Pasta Tarifi, Amigurumi Pasta Tarifi ve Amigurumi Pasta Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof