Aktif Moda

Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı

13.05.2018
935
Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı

Amigurumi oyuncaklar küçük büyük demeden herkes tarafından severek takip ediliyor. Artık amigurumi oyuncakların ciddi anlamda hem büyük hem de küçüklerden oluşan bir takipçi ve kullanıcı kitlesi bulunuyor. Çocuklar hem yeni oyuncaklara sahip oluyor hem de hayal dünyalarını daha güzel ve eğlenceli bir şekilde geliştirebiliyorlar. Büyükler ise bu oyuncakları örme aşamasında el becerilerini geliştirirken aynı zamanda satışını da yaparak gelir elde ediyorlar. Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı oldukça kolay ve eğlenceli bir model olması nedeniyle hem küçüklerin hem büyüklerin sevdiği modellerden biridir. Renk seçeneğinin çok olması küçükleri sevindirmektedir.

Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı nda boyutlarda oynama ya da değiştirme yaparak farklı alanlarda da bu modeli kullanmak mümkün hale gelir. Örneğin dekoratif amaçlı ya da anahtarlık ucu ya da çocukların çanta veya kalemlik gibi eşyalarına süsleme olarak kullanılabilir. Bu küçük tüylü kuşlar herkesin sevimli bulacağı ve beğenebileceği modeller olarak nitelendirilebilir. Ancak çok küçük çocuklar henüz etrafı tanımlarken her şeyi ağızlarına götürerek tanımladıklarından dolayı biraz sıkıntı yaratabilme durumu vardır. Bu yüzden dikkatli olmak gerekmektedir. Tüy yapılacak olan iplerin bir miktar kaliteli olması ve güvenilir bir markaya ait olması iyi bir tercih olacaktır.

Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Tüylü kuş yapımı için akrilik ve sakallı iplik gerekmektedir. Bu iplikler aynı renkte olmalıdır. 3 mm lik ya da 3.5 mm lik tığ ile de örülecektir. 1.25 cm çapında 2 adet beyaz keçe ve sarı keçe 0,5 cm çapında yarım daire gerekir. Geri kalan malzemeler ise şu şekildedir: Tarak,  etamin iğnesi, elyaf, yün keçe iğnesi ve yüzü için de emniyetli amigurumi göz.

Amigurumi Tüylü Kuş Tarifi

Akrilik iplik ile birlikte sakallı ipi aynı anda arka ilmeklere batarak örülür. Gövdeye sihirli halka içine 6 sık iğne atılarak başlanır. Gövde tamamlandıktan sonra kanatlar yapılır en son ayaklar tırnak gibi olduğundan 4 adet örülüp ikili olacak şekilde birleştirilir. Gövde kısmı aynı zamanda yüz ifadesini de içermektedir.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, Amigurumi Oyuncak Minik Kuzu Yapımı ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof