Aktif Moda

Amigurumi Zürafa Tarifi

06.04.2018
639
Amigurumi Zürafa Tarifi

Amigurumi tarifleri genellikle çocuklara oyuncak yapımında kullanılsa da farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Kolaylıkla çocuklarınız için sağlıklı ve dayanıklı oyuncak modelleri yapmanız mümkün. Amigurumi Zürafa Tarifi de çok pratik ve kolaylıkla yapılan bir oyuncaktır. Çocuklar her zaman hayvanları çok sever. Bu sebeple hayvan figürlü oyuncaklar da her zaman dikkatlerini çekmiştir. Pratik ve kolay şekilde çocuğunuza amigurumi tariflerle oyuncaklar örebilirsiniz. Amigurumi Zürafa Tarifi kolay bir tariftir. Malzemeleri elde ettikten sonra kısa sürede oyuncağı tamamlamak mümkündür.

Amigurumi Zürafa Tarifi İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi Zürafa Tarifi için öncelikle 2 yumak sarı ipe ihtiyaç vardır. Bu gövdesi ve diğer uzuvları için kullanılır. Farklı renkler de kullanabilirsiniz. Ancak toplamda en az üç farklı renge ihtiyaç duyulur. Sarı dışında 1 yumak beyaz ve 1 yumak da kahverengi ip gereklidir. Kahverengi iple ise boynuz ve kulakları yapılır.  Beyaz ip de burnu için kullanılacaktır. Bu renkleri tam zıttı şeklinde de kullanabilirsiniz. Yine rahat örebilmeniz için 2,5 mm lik tığ gereklidir. Oyuncağın içini doldurabilmek için boncuk elyaf gerekir. Gözler keçe ile yapılabileceği gibi güvenli soket göz de tercih edilebilir.

Amigurumi Zürafa Tarifi

Beyaz renk ip ile sihirli halka içine 6 sık iğne atılarak örmeye başlanır. Burun kısmı bittikten sonra baş tamamlanır. Başı bitirince bacaklar ayrı ayrı 4 tane örülür. Pati kısmı kahverengi ve bacak kısmı sarı olacak şekilde örülünce ve içi boncuk elyaf ile doldurulur. Sık iğne ile üç sıra ördükten sonra sadece belli yerden arttırarak üç sıra daha örülür ve yine arttırarak kulak ve boynuzlara kadar devam edilir. Bu şekilde kafanı büyük bir kısmı tamamlanmış bir şekilde hazır hale gelmiş olur. Kulak ve boynuzlarını yapıp başın arkası ayrı bir parça halinde örerek içini doldurup birleştirilir. Daha sonrasında ise gövde ve ayaklar birleştirilerek zürafanın uzuvları tamamlanmış olur. Sekiz zincir çekip birleştirip arttırarak sık iğne örülür. Eğer benek yapılmak istenirse o kısım da örme işlemi devam ederek yapılmalıdır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Şirine Modelleri başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, Amigurumi Şirine Modelleri ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof