Aktif Moda

Baza Fiyatları Neye Göre Değişir?

16.03.2023
203
Baza Fiyatları Neye Göre Değişir?

Uyku kalitesini artıran Yataş baza çeşitleri, tasarım olarak göze hitap ederken işlevsellikleri ile de kullanışlılığını kanıtlar. Yüksek teknoloji ile imal edilen ürünler, bel-boyun ve sırt ağrılarına olumlu etkide bulunur. Yataş baza yatak fiyatları, tek kişilik ve çift kişilik seçenekleri ile geniş bir skala sunar, aradığınız ürünü bulmanıza yardımcı olur. Peki, yatağınızın tamamlayıcısı olan yatak baza fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

 

Baza Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Baza fiyatlarını etkileyen faktörleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkün;

  • Baza ölçüleri
  • Baza tasarımı (kumaş ve stil)
  • Bazanın işlevselliği ve teknolojisi
  • Ürünün kalitesi / hijyen özellikleri

Baza Fiyatlarında Ölçünün Önemi

Baza seçerken odanızın ebatlarına göre seçim yapmanız önem taşır. Küçük bir oda için seçeceğiniz bazanın ebatı minimum 90×190’dır. Ancak odanız geniş ise daha konforlu bir uyku deneyimi için 90x200cm, 100x200cm, 120×200 gibi Yataş’ın farklı ebatlarına ulaşabilirsiniz. Farklı ölçülere sahip tek kişilik baza fiyatları ebat büyüdükçe doğru orantılı olarak yükselebilir. Baza fiyatları çift kişilik modellerde de yine aynı husus geçerlidir. Yataş baza yatak fiyatları çift kişilik modellerde 150×200 cm, 60×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm’lik ölçülere göre değişir. Yataş ürünlerini hem odanızın boyutlarına göre hem de bütçenize göre özgürce tercih edebilirsiniz.

Baza Fiyatlarında Tasarımın Etkisi

Baza fiyatları tek kişilik modellerde ölçüye göre değişebildiği gibi dekorasyonu etkileyen unsurlara bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Tasarımlar arasında sandıklı, kör ve latalı sandıklı olmak üzere 3 sınıfa ayrılır. Kör modelleri yatakları yükseltmek amacıyla tercih edebilirsiniz. Sandıklı tasarımlar ise, yatağı yükselttiği gibi yer kaplayan eşyaların saklanmasında da görev alır. Tek ve çift kişilik baza çeşitleri, yatak odanızda düzenli bir görünüm yaratır.

İlginizi Çekebilir  Bodo Hediye Anlayışına Farklı Bir Boyut Getiriyor!

Baza ile birlikte kullanılan başlık, yatak odası stilinizi gözler önüne serer. Birbirleri ile uyumlu olan ürünler, estetik bir görünüm oluşturur. Kumaş, deri, kadife ve keten gibi alternatifler sunan başlık modelleri, geniş bir renk ve desen seçeneğine sahiptir. Baza fiyatları üzerinde etkili olan unsurlardan biri de, tasarımsal özelliklerdir. Baza modelleri, birçok dekorasyon stiline uyum sağlamak üzere tasarlanır. Modern ve klasik çizgilerin bir araya geldiği baza çeşitleri, odalara derinlik ve şıklık katar. Bazı modeller düz renklerde üretilirken bazıları da çizgili görünümleri ile dikkat çeker.

Baza modelleri, gizli bir depolama alternatifi olarak kullanıcıların ilgi odağı olur. Küçük ve dar evlerde kurtarıcı görevi görür. Kullanılmayan kıyafet, yorgan ve battaniye gibi birçok eşyanın korunmasını sağlar. Deri, süet ve keten gibi kumaşlar ile tasarlanan ürünler, yatak odalarınızda güçlü bir dekorasyon öğesi olarak yer alır.

İşlevsel Özelliklere Göre Baza Fiyatları

Tek ve çift kişilik baza fiyatları, işlevsel özelliklerine göre değişir. Kumanda ile hareket edebilme özelliği sunan hareketli motorlu bazalar, teknolojik özelliklere sahiptir. Teknolojik tasarımlar, daha konforlu uyku sunarken özellikle reflü gibi rahatsızlığı olan bireyler için ideal seçenekler olarak yer alır.

Kalitenin Baza Fiyatlarındaki Etkisi

Baza yatak fiyatları ürünün kalitesi ile doğru orantılıdır. Baza kalitesini çalışma mekanizmasının dayanıklılığı, tercih edilen kasa, kumaş gibi faktörler etkiler. Kaliteli ürünlerin seçimi, konforu ve uzun süreli bir kullanımı da beraberinde getirir. Açılırken devreye giren güvenlik stoperi, emniyetli bir kullanım imkânı tanır.

Düzenli Baza Bakımı ile Uzun Süreli Kullanım

Baza seçiminde kumaş faktörü hijyen açısından önem taşır. Pratik bir şekilde temizlenebilen kaliteli kumaşlarla hijyenik bir ortam yaratabilirsiniz. Pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen temizlik süreci, kullanıcıların memnuniyetini artırır. Hijyenik kumaş seçimi ise baza fiyatlarını etkileyen bir diğer faktördür. Düzenli aralıklarla bakım yaparak sağlıklı bir uykuya ve temiz bir odaya sahip olmanızı sağlayan kumaşları seçerek mobilyanızın ömrünü uzatmanız da mümkündür.

İlginizi Çekebilir  İran Nakliye Fiyatları

Farklı ebatları ile geniş baza fiyatları içeren Yataş Bedding’te aradığınız ürünü bulabilir; Yataş kalitesi ve güvencesi ile hemen satın alabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2022 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.