Aktif Moda

Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin

22.07.2014
1.073
Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin

Ne yapsanızda istediğiniz beyaz dişe sahip olamıyormusunuz? İnci gibi parlak dişler için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Çilek yemenin dişleri beyazlattığı araştırmalar sonucu ortaya çıkarılmıştır. Abartmamak şartıyla çileği çikolata ile de yiyebilirsiniz. İlginç ama gerçek bu çünkü çikolata da antibakteriyel özellik taşıdığı için pek sorun olmuyor.

uzun zamandır bilinen bir şeyde kalsiyumun dişlere olan faydasıdır. Bir takım araştırmalara göre yemeklerden önce peynir yemek çok önemli. Peynir sevmeyenler için ise yoğurt veya süt tüketmeleride başka seçenek tabiki.

Sert meyvelerden havuç, elma, ayvayı kabuğu ile tüketmek doğal diş fırçası etkisi gösterir bu sayede dişinize hiçbir zarar vermeden temizlenmesine yardımcı olur.

Özellikle asitli meyve veya sebzelerden kaçınmalıyız mesela sirke veya limon tüketmek dişinizi temizlemekten öte daha çok zarar verebilir.

Bunların haricinde halk içinde yaygın bir inanış olan karbonat kısa vadeli olarak kullanımda etkili bir diş beyazlatıcı olabilir tabi bunuda abartmamak kaydı ile.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.