Aktif Moda

Chia Tohumu Faydaları

04.11.2020
18
Chia Tohumu Faydaları

Chia tohumunu kesinlikle bir sitede ya da televizyonda çok rahat görmüştür. Birbirinden farklı hastalıklara iyi gelen bu Chia tohumu faydalarını kesinlikle saymakla bitiremeyiz. Özelikle tadının çok güzel olması ve çoğu yemeğe yakışması ile de çok sık kullanılır. Hem salatalarda hem normal yemeklerde hem de tatlılarda kullanabileceğiniz bu Chia tohumunu kesinlikle evinizden hiç eksik etmemelisiniz. O zaman şimdi sizlere Chia tohumunun ne olduğunu faydalarını tek tek anlatalım. Bu sayede ne kadar sağlıklı bir tohum olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca ek olarak bilmelisiniz ki Chia tohumu aslen Meksika’da yetişen bir bitkidir. Önceki zamanlarda bile hastalıklara karşı önlenmesi sebebi ile çok tercih edilmekteydi ve o zamanlarda para birimi olarak kullanılıyordu. Aztek savaşçıları 24 saat boyunca sadece Chia tohumu yiyerek ayakta kalabileceklerine inanılıyordu. Şimdi eminim faydaları sayesinde sizde çok seveceksiniz.

Chia Tohumu Faydaları

Herkes chia tohumu faydalarını merak ediyor. Ama en az faydaları kadar bu tohumun ne olduğu da çok önemlidir. Mesela chia tohumunun gerçek rengi siyah ve beyazdır. Bazı yerlerde kahverengi olarak satılmaktadır. Eğer chia tohumunu kahverengi bulursanız kesinlikle almamalısınız. Chia tohumu son 10 yıldır ülkemizde popülerliği artmış sağlıklı bir besindir. Bu küçük tohumlar suyun içine atıldığında suyu içerisine çekme özelliği vardır. Çektiklerinde minik topları anımsatan jel benzeri globüller halinde şişecektir. Chia tohumu yapmayı kullanmak için; salatanın ve yiyeceklerin üzerine serpiştirebilir, böreklere konulabilir ve hatta puding kıvamına getirilerek hem kahvaltılık olarak hem de puding olarak tüketebilirsiniz. Bunun dışında chia tohumunun leziz tadını aldığınız zaman ve nasıl ya da ne kadar kullanabileceğinize alıştığınız zaman kendiniz bile tarif yapabilirsiniz ya da hangi yemeklerle yakışacağını öğrenebilirsiniz. Kesinlikle çok sağlıklı olduğu için düzenli olarak kullanacağınıza eminim.

Chia Tohumu Faydaları

Sıkça Tercih Edilen Chia Tohumu Faydaları Nedir?

Chia tohumu faydaları saymakla bitmez desek yeridir. Her gün birbirinden farklı bir fayda olduğunu öğreniyor. Mesela son olarak cildi genç tuttuğu öğrenildi. Yaşlanma karşıtı olan bu chia tohumu sizi daha genç gösterecektir. Chia tohumu kesinlikle sadece cildi genç tutmak ile kalmıyor. Kalp ve sindirim sistemini destekler, daha güçlü kemik ve kasların olmasını sağlar. Özellikle de diyabet tedavisinde kullanılan chia tohumunu çok seveceksiniz. Tohumlar yoğun lif içeriyor ve sağlıklı yapılara sahip olduğu için vücudunuz insülin değerini güzelce eşitliyor. Bunu yaparken bağırsak hareketlerini düzenleyerek, bağırsaklarınızın daha şiş olmasını sağlıyor. Böylelikle de zayıflamanızda sizlere yardım edecek ve kolaylık sağlayacaktır.

Chia tohumu sadece sizi tok hissettirerek zayıflamanızı sağlamayacak tabii ki de. Metabolizmanızı hızlandıracak ve gün içerisinde de kendinizi daha enerjik ve mutlu olmanızı sağlayacak. Eğer diyetinize chia tohumunu eklerseniz karın bölgenizdeki yağların erimesini sağlayacaksınız. Diyet ve sporla da iyice destekleyeceğiniz chia tohumu sayesinde kısa sürede dilediğiniz kiloya sağlıklı bir şekilde düşebilirsiniz. Tabii ki de daha emin olmak için doktorunuza da danışarak daha sağlıklı olmanızı sağlayabilirsiniz.

Chia Tohumu Faydaları

Chia tohumunun içerisinde kalsiyum olduğu için kemiklere de oldukça yararlıdır. Kemiklerinizi ve kaslarınızı koruyacak ve güçlendirecek olan chia tohumunu özellikle de ergenlik çağına girmiş olan çocuğunuza verebilirsiniz. Tabii ki de bu konuyu doktorunuzla karar vermeniz sizin ve çocuğunuzun sağlığı için daha uygun olacaktır. Bitki temelli protein kaynakları arasında çok fazla öne çıkan tohumlar, kas gelişimi ve oluşumunda önemli bir besin kaynağıdır. Chia tohumu çok fazla hastalıklarında çaresidir. İçerisinde bulunan lif, omega-3 yağları, protein, vitaminler ve minerallerin bol miktarda bulunmasıdır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Basen Eritme Kürleri başlıklı konuda; Basen Eritme Kürleri, Baseni Yok Ettirmek ve Diyet İçin Kürler hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof