Aktif Moda

Çimen Oyası Modelleri

31.10.2015
1.947
Çimen Oyası Modelleri

Çimen Oyası Modelleri

El işi ve örgü tutkunu bayanların gözde örgülerinden birisi olan ve oldukça marifet gerektiren ancak bir o kadar kolay olan çimen oyaları son zamanların gözdesi diyebiliriz. Aslında çok fazla bilinirliği olmamakla birlikte son dönemlerde popüler olan diğer deyişle çim oyası modellerini sizler için derledik. Genellikle tığ oyası modellerinden tercih edilen çimen oyaları birbirine eklenerek istenilen kadar örülerek baş örtüsüne ekleyebilirsiniz.

Çimen oyası yapılışı hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse öncelikle lazım olan yuvarlak lastik ve yeşil ipe ihtiyacınız olacak. Çimen oyasını yapmak için öncelikle 1 tane zincir çekin ve lastiğin altından ilmeği alınız. Tekrar bir tane zincir çekerek ipin arasından ilmeği çekin. Daha sonra 2 zincir daha çekerek ilmeğin başına alarak lastiğin arkasından geçirin. Yeniden bir tane zincir çekerek ilmek alarak ipin arasından  tığı geçirerek geçirin. Tekrar iki zincir çekip lastiğin arkasından ipi alarak çekin. Çimen oyasının yapılışı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki video yu izleyerek rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Çimen Oyası Modelleri

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof