Aktif Moda

Daha Az Para Ödemek İsteyen Alışveriş Tutkunlarına Öğütler

25.06.2015
1.014

Benim gibiyseniz, kıyafet alışverişi yapmaya bayılıyor olmalısınız. Aslında, ben alışverişkolik olabilirim. Alışveriş merkezlerinde eğlenmek ve ellerimde marka kıyafetlerin torbalarıyla çıkmak sık sık yaptığım bir şeydir. Tahmin edebileceğiniz gibi, kıyafet ve ayakkabılara çok para harcıyorum ve bunun çoğu boş yere gidiyor.

Sanırım söylememe gerek yok, ama satın aldığım şeylerin çoğuna aslında ihtiyacım yok. Gardırobum hali hazırda dolup taşıyor ve kıyafetlerim bazılarının üzerinde hala etiketleri duruyor. Ne yapayım, alışveriş yapmayı seviyorum. Yani, kıyafet satın alırken nasıl tasarruf edebileceğiniz hakkında konuşmadan önce, bu ilk kuralı unutmayın: ihtiyacınız olmayan hiçbir şeyi satın almayın. Büyük ihtimalle, 10 beyaz tişörte veya yeni bir kota ihtiyacınız yoktur.

Gerçekten kıyafete ihtiyacınız olduğunda, tasarruf edebileceğiniz pek çok yol var. Elbiseler ve ayakkabılar pahalılar ve yıprandıklarında veya hava değiştiğinde sürekli yenilemeniz gereken şeyler. Aşağıda tasarruf etmeme yardımcı olan alışveriş taktiklerimi ve ipuçlarımı bulabilirsiniz:

Miktara değil kaliteye odaklanın

“Ne yani? Kıyafete daha çok para harca mı diyorsun?” Evet! Tam anlamıyla öyle. Normalde ne ucuzsa onu satın almanızı önersem de, kıyafetler bu kuralımın dışında kalıyor. Her zaman miktar yerine kaliteyi tercih edin. Daha uzun süre dayanacak ve daha fazla kez giyebileceksiniz. Mesela, ismini vermek istemediğim bir mağazadan den 15  TL’ye  bir tişört aldım ve ilk yıkamada delindi. Mavi Jeans’ten  40 TL ‘ye bir tişört aldım ve 20 yıkamadan sonra hala giyebiliyorum. Anlayacağınız üzere kalite için biraz daha fazla harcayarak, pek çok avantaj elde ediyorum.

Sezon sonlarında alışveriş yapın

Kıyafet alışverişi yapmak içi en iyi zaman sezon sonudur. Çünkü mağazalar bir sonraki sezona başlamak için ellerinde kalan ürünleri indirime sokarlar. Birkaç hafta önce normal fiyatından satın almayacağınız ürünler için harika fırsatlar ve teklifler bulabilirsiniz. En iyi fırsatları bulmak için, Aralık ve Haziran aylarında alışveriş yapmaya çalışın.

Bir indirim kuponu olup olmadığını kesinlikle araştırın

Alışveriş yapmaya karar verdiğiniz mağazanın güncel bir promosyonu veya indirim kuponu olup olmadığını araştırmaya ayıracağınız zaman size para olarak dönecektir. Artık indirim kuponu kullanmayan online mağaza neredeyse kalmadı. Birçok mağaza bu kuponları fazla ön plana çıkartmak istemiyor. Bu işi yapan yani  mağazalarda geçerli indirimleri bir araya getirip ücretsiz şekilde dağıtan yayıncılar var. Ben her alışverişten önce İndirim Kodlarım isimli siteyi ziyaret ediyorum. Burada dominos kampanyalarından tutun n11 kupon kodlarına varana kadar envai çeşit fırsat yakalamak mümkün.

Mağazaları gezin, online alışveriş yapmaya kendinizi  alıştırın

Perakendeciler ‘showroom’ konseptini sevmeseler de, müşteriler için bu harikadır. Genellikle, perakendeciler sadece online mağazalarına özel promosyonlar ve indirimler düzenler. Mağazalarda bir ürüne bakabilir ve eğer beğenirseniz, online satın alarak, indirim kazanabilirsiniz. Bazen, bunu teşvik etmek için, mağazalar online fiyattan satış yapabilir. Sormaya değer!

Bir şeyi sadece indirimli diye satın almayın

Bir şeyi sadece indirimli olduğu için satın alırsanız, başınıza iş açabilirsiniz. Benim de başıma geldi. Bu yüzden lüzumsuz yere 5 çift siyah ayakkabım oldu. Bir şeyi sadece indirimli olduğu için satın almayın. Ona benzer başka şeyleriniz olabilir. Daha fazlasını satın almak yerine daha önce satın aldıklarınızı eskitmeye gayret edin.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Ramazan Bayramı Tatili başlıklı konuda; ramazan bayramı, ramazan bayramı attili ve tatil hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof