Aktif Moda

Dekolteli Gelinlik Modelleri

Dekolteli Gelinlik Modelleri

Dekolteli gelinlikler genellikle abartı bulunur ve tercih edilmez. Ancak aşırıya kaçmayan dekolte sizi çok şık ve güzel gösterebilir. Eğer isterseniz cesur dekolteli elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Dekolteli gelinlik modelleri hemen hemen her gelinlik modeline uyumludur. Genellikle A kesim gelinlik modelleri ile yakıştırılan dekolteler her gelinlik modeli ile oldukça güzel görünmektedir. Eğer balık gelinlik modelleri bakıyorsanız derin dekolte yaptırabilirsiniz. Dekoltenizin çok şatafatlı ve süslü görünmesine gerek yok. Şık ve sade görünen dekolteli gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Yeni sezonda dantel işlemeleri oldukça popüler. Dantel işlemeli balık gelinlik modelleri özellikle uzun boylu hanımlarda oldukça şık görünmektedir. Etek kesimlerinde taş işlemeleri bulunan gelinliklerde sırt dekoltesi oldukça yakışmaktadır. Balık gelinlik modellerde göğüs dekoltesi çok yakışıyor. Eğer dekoltenin çok açık olduğunu düşünüyorsanız tül kullanarak kapatabilirsiniz. Daha kapalı sırt dekoltesi tercih edebilirsiniz. Anahtar deliği denilen sırt dekolteli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Özellikle sırt dövmesi bulunan hanımlar bu şekilde zarif bir şekilde kapatabilirler. Dekolteleri bu şekilde kullanarak dövmelerinizi kapatabilirsiniz.

Uzun Kollu Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Prenses Gelinlik Modelleri

Özellikle kısa boylu ve kilolu hanımlar için ideal olan bu gelinlik modelleri çeşitli detaylarla süslenmektedir. Eteği tamamen tüllerden oluşan gelinlik modelleri genellikle kum saati ve armut vücutlu hanımlara çok yakışıyor. Dekolteli gelinlik modelleri bu gelinlik tipinden seçilebilir. Kabarık eteği ve uzun kuyruğu ile oldukça dikkat çekici olan prenses gelinliklere sırt dekoltesi tercih edebilirsiniz. Straplez prenses gelinlik modellerinde sırt dekolteleri çok yakışmaktadır. Bu gelinlik modelleri özellikle gösterişli bir taç ile çok rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Son dönemde popülerleşen bir diğer gelinlik modeli düşük omuzlu dantelli prenses kesim gelinlik modelleri. Bu gelinlik modelleri ile omuz dekoltesi verebilirsiniz. Oldukça zarif ve şık duran bu dekolte ile prensesler gibi görünebilirsiniz. Eteğin üst kısmı vücudunuzu tamamen sardığında daha da zarif bir görüntü oluşturuyor. Elbisede dantel işlemeleri de bulunduğu için çok fazla aksesuara ihtiyaç duymazsınız. İnci kolye ve küpe sizin için yeterli olacaktır. Bu gelinlik modeli ile klasik saç modellerini birlikte kullanabilirsiniz.

V yaka Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Yırtmaçlı Gelinlik Modelleri

Özellikle uzun boylu kum saati vücut tipine sahip hanımlara yırtmaçlı gelinlikler çok yakışıyor. Fazla abartıya kaçmadan bacak dekoltesi kullanmanız sizi biraz daha seksi gösterecektir. Eğer isterseniz sırtında sadece taş işlemeler kullanarak çok daha şık görünebilirsiniz. Bu dekolteli gelinlik modelleri özellikle otel düğünlerinde çok kullanışlı olmaktadır. İnce askılarla birlikte gelinliğin ön kısmında kalp kesimi kullanabilirsiniz. Gerdan bölgenizi ortaya çıkaran bu kesim sayesinde çok daha seksi görünebilirsiniz. Eğer sırt bölgenizde çok işleme bulunuyorsa duvak takmanız gerekmiyor.

Yırtmacı sadece bacak bölgenizde göstermenize gerek yok. Uzun kollu derin V yaka gelinlik modelleri ile göğüs bölgenizde yırtmaç kullanabilirsiniz. Özellikle atletik ve kum saati vücut tiplerine uygun olan bu gelinlik modeli ile çok zarif görünebilirsiniz. Bu gelinlik modelinde sırtı tamamen kapalı tutmanız oldukça önemli. Sırtınızda da dekolte olması gelinliği çok fazla gösterecektir. Bunun yerine dantel ile sırtınızı kapatabilirsiniz. Gelinliğiniz dantelle işlendiyse sadece tül askıları tercih edebilirsiniz. Bu gelinlikte aksesuar olarak küçük küpeleri tercih edebilirsiniz.

Farklı Dekolteli Gelinlik Modelleri

Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez gelinliklerin hemen hemen her gelin adayının hayalidir. Eğer üst bedeniniz oldukça küçükse ve straplez gelinlik giyemeyeceğiniz için üzülüyor olabilirsiniz. Kalp şeklindeki straplez kesimi tercih ederek hep hayalini kurduğunuz o gelinliği tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizin yakası oldukça geniş olacağı için istediğiniz takıyı tercih edebilirsiniz. İnce zarif inci bir kolye ile kıyafetinizi kombinleyebilirsiniz. Eğer saçlarınızı toplamayı düşünüyorsanız büyük küpe modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. Gerdanlık kısmınızı açık bırakarak gerdan dekolteli gelinlik modelleri elde etmiş olursunuz.

Straplez gelinlik tercih etmeyi düşünüyorsanız ipek şifon kumaş tercih edebilirsiniz. Atletik vücut tipi için oldukça uygun olan bu gelinlik modeli özellikle açık düğünlerde tercih edilebilir. Bu gelinlik modeli ile tercih edilecek olan aksesuarı ortama göre terci etmelisiniz. Eğer gelinliğinizin kuyruğu uzunsa uzun duvak modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlarınız için dalgalı topuz modelini tercih edebilirsiniz. Hem duvağınızın güzel görünmesi için gösterişli bir taç tercih edebilirsiniz. Straplez gelinlik modelleri sizi düğünüzde çok daha şık görünmenize yardımcı olacaktır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Gelinlik Modelleri başlıklı konuda; En Çok Tercih Edilen Gelinlik Modelleri, En Çok Tercih Edilen Gelinlikler ve Gelinlik Modası hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof