Aktif Moda

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

24.09.2020
22
Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dolap uygulaması yediden yetmişe tanınan neredeyse her telefonda yüklü olan uygulamalardan biri. Özellikle de kötüleşen ekonomik sebeplerden dolayı kıyafet almak çok zor olabiliyor. Örneğin bir mağazaya girseniz ne yazık ki bir tişörte vereceğiniz para 50 tl den az değil. Durum böyle olunca özellikle de vintage tarzın bu kadar moda olduğu zamanda aklımıza Amerika, Kanada gibi çok sık 2. El mağazası geliyor. Fakat ne yazık ki Türkiye’de 2. El mağazaları oldukça az. Dolap uygulaması aslında bu olumsuzluğu ortadan kaldırmayı hedefleyen bir uygulama. Peki dolap uygulaması nasıl kullanılır?

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır

Dolap uygulaması nasıl kullanılır sorusuna bakmadan önce dolap uygulaması nedir, ne zaman kurulmuştur hep beraber bakalım. Dolap uygulaması Cenk Çivici, Yiğit Darçın ve Hande İzmirlioğlu’nun ortaklaşarak kurması ile başladı. Bu başarı hikayesi 2016 yılında başladı ve hala da oldukça değerli. İnsanların alıp bir süre giydikleri ama şuan giymediği kıyafetleri ya da hiç giymediği kıyafetleri ya da üzerinde etiketi olan kıyafetlerin fotoğrafını çekip olduğundan ucuza satarak kendi bütçelerine ek geliyor. Karşı taraf ise alacağı kıyafeti piyasada alacağı fiyattan daha ucuza alıyor. Bu durum dolap uygulamasında sadece kıyafette değil gözlük, çanta, küpe ve ayakkabı hatta bir kemer ile olabiliyor. Özellikle de alışveriş yapan kişilerin dolandırılmaması için oldukça titiz davranan dolap uygulaması bu yönü sayesinde de oldukça takdir ediliyor.

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Gelelim en önemli sorunun cevabını vermeye. Dolap uygulaması nasıl kullanılır? Dolap uygulamasını kullanmak oldukça basit ve açık. İlk önce yapmanız gereken telefonunuz Google Play Store/ Apple Store yardımıyla dolap uygulamasını indirmek. Daha sonra üye olarak kendi ana sayfanıza ne düşmesini istiyorsanız ona uygun işaretlemeleri yapmalısınız. Eğer fiyatları çok abartmadan gerçekten uygun fiyata koyarsanız ürün alıcılarının ilgisini çekebilirsiniz. Böylelikle daha fazla satış yapabileceksiniz. Daha sonra ürününüzü yükleyip alıcı yorumu ya da teklif var mı diye beklemelisiniz. Bunun takip edilmesi dolap uygulamasının en önemli görevlerinden biridir. Sürekli olarak alıcılarla iletişim halinde olmanız, alıcılarda güven kurmanızı sağlayacaktır.

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır

Tabii ki bu kadar köklü olan uygulamanın çok açık ve önemli kuralları var. Bunlardan biride yüklediğiniz ürünün fiyatının en az 20 TL olması. Eğer size alıcı satacağınız parça için daha ucuz bir fiyat teklif ederse sizde kabul ederseniz alışveriş sağlanabilir. Ama ürünlerinizi yüklerken en az 20 TL olması gerekmektedir. Özellikle uygulamayı yükledikten sonra ki gizlilik anlaşmasını okuyarak uygulamanın kurallarını daha iyi anlayabilirsiniz ve buna göre daha sağlıklı alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında da dolap hesabınıza bir parça yüklemek istiyorsanız bilmelisiniz ki hesabınızda birden fazla ürün olması sizin için iyi olacaktır. Yani 1’den fazla ürün yüklemeniz ve sizin dolap hesabınızda ki aktiflik tamamıyla sizin için bir avantaj sağlayacaktır.

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır

Dolap uygulamasında güvenli olarak alışveriş yapmanız mümkün. Çünkü maddi konuda güvenliğinizi sağlayan uygulama ne alıcı ne de satıcı. Kontrol tamamıyla dolap uygulamasında. Bir alışveriş yaptıktan sonra gönderilen para alıcının kargoyu eline alana kadar dolap hesabında kalıyor. Ürün alıcıya ulaştığı zaman siparişi onaylayarak karşı tarafa iletmesini sağlıyorsunuz. Eğer siz onaylamazsınız dolap uygulaması 3 iş gününde onaylıyor. Eğer alıcıysanız dikkat etmeniz gereken bir konu var. Alıcıyla anlaştıktan sonra kargonuzu 3 iş gününde kargo şirketine vermeniz gerekiyor. Aksi halde karşı taraf çok beklediği için siparişi iptal etme hakkına sahip oluyor. Bazı kurallara dikkat ederek, uygun parçaları uygun fiyata satarak sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Gelin Saçı Modelleri 2021 başlıklı konuda; Gelin Saçı, Gelin Saçı Modelleri ve Gelin Saçı Modelleri 2021 hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof