Aktif Moda

En İyi Elektrik Süpürgesi

12.05.2018
631
En İyi Elektrik Süpürgesi

Elektrikli süpürgeler ev temizliği açısından en önemli aletlerden birisidir. Tozları ve birçok görünmeyen kırıntıları engelleyerek temizliğin en iyi şekilde tamamlanmasını sağlar. Bu da ev hanımları için en önemli özelliklerden biridir. En İyi Elektrik Süpürgesi ne sahip olmak temizliğin de o kadar iyi olması anlamına gelmektedir. Şu anda da piyasada çok farklı elektrik süpürgesi modelleri bulunmaktadır. Bunların fiyatları karşılaştırıldığında aralarında inanılmaz farkların olduğu görülmektedir. Bunun nedeni genel olarak enerji sınıfları ile ilgilidir.

En İyi Elektrik Süpürgesi seçimi için en önemli noktalardan biri enerji sınıfını belirlemektir. Elektrik süpürgesi çalışma mantığı ile aynıdır. Bundan dolayı aralarındaki temel farkı bilmek çalışma prensibini anlamak demektir. Aralarındaki fark yalnızca saç kurutucudaki rezistans yerine elektrikli süpürgede filtre bulunmasıdır. Yani bu iki cihaz da alternatif akımla çalışan bir elektrik motoru temeline dayanır. Buna bakarak süpürgenin en önemli kısmının filtresi olduğu söylenebilir.

İyi Elektrik Süpürgesinden Beklenenler

İyi elektrik süpürgesinin özelliklerini sıralamak gerekirse; çekiş gücü ve filtrasyon başarısı, mobilyaların üstünden veya ıslak zeminlerden çekim yapabilmesi, perde temizliği gibi işler için aparatlarının bulunması, malzeme kalitesi, hafiflik ve ergonomi ve sarf malzemesi veya arıza nedeniyle ek masraf çıkarmaması, marka kalitesi olarak sayılabilir.

Günümüzde elektrikli süpürgelerin 3 farklı filtrasyon sistemi vardır. Toz torbalı sistem, yıllardır kullanılan klasik yöntemle çekilen havayı bir toz torbasından geçirerek tekrar ortama verir.  Toz torbalı filtrasyonun sessiz çalışmaya izin vermesi ve bu cihazların daha ucuza satılmaları da önemli avantajlarındandır. Sulu sistem, adeta bir nargile edasıyla çekilen havayı sudan geçirir. Temizlikten sonra ortamdan çıkan kiri gören kullanıcının ciddi bir rahatlama yaşamasını sağlayan su filtreli süpürgeler aynı zamanda halı yıkama veya ıslak zeminden çekim gibi özelliklere de sahiptir.  Siklonlu sistem ise fizik kurallarının popüler çocuğu olan “eylemsizlik” kanunundan yararlanmaktadır. Temizlikten sonra ortamdan çıkan kiri gören kullanıcının ciddi anlamda bir rahatlama yaşamasını sağlayan su filtreli süpürgeler aynı zamanda halı yıkama veya ıslak zeminden çekim gibi özelliklere de sahiptir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi başlıklı konuda; 2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi, Yeni Doğan ve Yeni Doğan Bebek hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof