Aktif Moda

En İyi İğne Oyası Modelleri 2019

13.10.2018
1.502
En İyi İğne Oyası Modelleri 2019

İğne oyaları çok kibar ve zarif durduğu için özellikle çeyiz hazırlığındaki hanımlar tarafından tercih ediliyor. Boncuklu, çiçek desenli ve renkli modelleri başta olmak üzere iğne oyasında pek çok model bulabilirsiniz. Daha önce iğne oyası yapmadıysanız ilk başta biraz zorlanabilirsiniz. Eliniz alıştıkça çok daha pratik bir şekilde iğne oyası deseni çıkartabilirsiniz. 2019 iğne oyası modelleri çok daha kibar ve şık parçalardan oluşuyor. Bu sezonun en popüler iğne oyası modellerini aşağıda bulabilirsiniz.

Osmanlı Tarzı İğne Oyası Modelleri

Oldukça şık görünen bu iğne oyası modelinin yapımı biraz zor diyebiliriz. Motifimizde 1 tane dağ ve 2 adet çiçek bulunuyor. Modelimizin örüntüsü de bu şekilde ilerleyecek. İğne oyamıza başlarken zürafa yapıp içerisine iğnemizi batırıyoruz ve düğüm atıyoruz. Düğümden sonra modelimize bir tane pırpır yapıyoruz. Pırpırın üzerine daha şık durması için bir adet sinek kanadı yapıyoruz. Şimdi dağımızı oluşturmaya başladık. Modelin yapımını aşağıdaki videodan detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Boncuklu İğne Oyası Modelleri

2019 iğne oyası modelleri arasında en şık duran modellerden birisi olan boncuklu iğne oyaları ile çok daha şık görünebilirsiniz. Namaz başörtülerine çok yakışan bu modeli yeni başlayanlar da deneyebilirler. Yapımı oldukça hızlı ilerleyen boncuk modeli oldukça pratik. Bu modeli yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey muntazam bir şekilde dikmek. Modelin yapımını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz. Boncuk ve ip seçiminizin tülbente uygun olması gerekiyor. Böylelikle iğne oyanız ile tülbent bir bütün olarak görünebilir.

2019 İğne Oyası Modelleri

2019 iğne oyası modelleri arasında birbirinden güzel iğne oyası modellerinin olduğunu söylemiştik. İğne oyası yaparken muntazam görünmesine çok dikkat etmelisiniz. Oya motifleri çok ince ve küçük bir şekilde işlendiğinden çok vaktinizi alabilir. Yeni öğrenmeye başlarken ilk olarak bir kumaş parçasının kenarında deneyebilirsiniz. Ne kadar çok pratik yaparsanız iğne oyası yapımını da o kadar çabuk öğrenirsiniz. İğne oyası tülbentlerin yanı sıra havlu kenarlarına da yapılabilir. Oldukça şık görünen bu iğne oyası modeli ile çeyizinize renk katabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof