Aktif Moda

Erkek Çocuk Odası Modelleri

05.08.2018
533
Erkek Çocuk Odası Modelleri

Mavi duvarlı araba dolu erkek çocuk odası modelleri artık çok eskide kaldı. Erkek çocuk odaları artık çocuğunuzun iç dünyasını yansıtacak şekilde oluşturulmalı. Erkek çocuk odası tasarlanırken kullanışlılık en önemli şeydir. Eğer sınırlı bir alana sahipseniz, daha çok alan kazandırıcı çözüm bulmalısınız. Sınırlı alanlarda daha fonksiyonel ve kullanışlı mobilyaları tercih etmelisiniz. Erkek çocuklar çok daha fazla karmaşıklık yaratacağı için odanın kolay toplanabilir olması gereklidir.

Uzun zamandır moda dünyasının en popüler akımlarından birisi de vintage. Bütün dünyayı sallayan vintage akımı yavaş yavaş çocuk odalarında da boy göstermeye başladı. Çocuk için ne kadar kullanışlı olduğu tartışılır ama sade ve doğal görünümü ile oldukça zarif duruyor. Ahşap mobilyalar ve oymalı mobilyalar eski görünüm için ideal olacaktır. Eğer evinizi vintage tarza döşediyseniz bu çocuk odası modeli evin geneli ile uyumluluk sağlayacaktır.

Erkek Çocuk Odası

Erkek çocuk odası modelleri bakarken çocuğunuzun da size eşlik etmesi çok önemlidir. Çocuğunuzun odada sizden daha fazla vakit geçireceğini unutmamalısınız. Çocuğunuzun seveceği bir oda tasarlamak istiyorsanız bunu unutmamalısınız. Odada zaman içerisinde değişiklikler meydana geleceğini unutmamalısınız. Çocuğunuzun sevdiği ve onun hayal gücünü besleyecek tarzda bir oda oluşturmalısınız. En beğendiği süper kahramanın posterlerinin bulunduğu bir oda ya da korsan temalı bir oda tasarlayabilirsiniz. Her ikisi de çocuk odaları için tercih edilen temalardandır.

Erkek Çocuk Odası Nasıl Olmalıdır?

Çocuğunuzun psikolojik gelişimi için odasını düzenlerken bir takım şeylere dikkat etmelisiniz. Çocuğunuzun odası onun rahatça hareket edebildiği ve kimseden yardım istemeden rahatça oyuncaklarına ulaşabileceği gibi düzenlenmelidir. Az eşyalı ve hafif bir oda tasarlamalısınız. Çocuğunuzun kendi odasına alışmasını ve orayı kendi alanı olarak benimsemesini istiyorsak kendi eşyalarınızı odadan kaldırmalısınız. Çocuğunuz geceleri sizden bağımsız bir şekilde uyuyamıyorsa çocuğunuzun odasında mümkün olduğunca az eşya barındırmalısınız.

Genç Erkek Odası

Erkek çocuk odası modelleri arasından daha sade ve kullanışlı modelleri tercih edebilirsiniz. Boyuna göre bir yatak ve ulaşabileceği raflar onun için daha sağlıklı olacaktır. Çocuğunuzun odasında kitap okuma kısmı oluşturabilir ve giysi dolabını ona uygun olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Çocuğunuzun daha sağlıklı bir uyku uyuması için elektronik eşyaları odasından uzak tutmalısınız. Onun yattığı alan elektromanyetik dalgalardan ne kadar uzak olursa o kadar rahat olur. Çocuğunuzun odasını düzenli olarak ve birlikte toplayın.

Odadaki tüm eşyaların kullanılabilir olması çok önemlidir. Bu nedenle süs eşyaları yerine daha çok oyuncak tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun artık yaşının geçtiği oyuncakları birlikte kaldırmalısınız. Daha işlevsel ve ona uygun bir oda psikolojik gelişimi açısından daha iyi olacaktır. Melatonin hormonu çocukların büyümesi için oldukça gereklidir. Çocuğunuzun bu hormonu salgılayabilmesi için gece yatarken odasının karanlık olması gerekmektedir. Ayrıca saat 9’dan önce yatağa girmiş olması da çok önemlidir.

2018 Erkek Çocuk Odası Modelleri

Bu sezon erkek çocuk odası modelleri kendi alanını yaratacak sade modelleri kapsıyor. Eğer yeterli alanınız varsa ağaç evlerden birisini çocuğunuz için kurabilirsiniz. Bu oda çocuğunuza daha fazla özgürlük ve alan kazandıracak. Bunun için yeterli alanınız yoksa üzülmeyin daha yaratıcı ve çarpıcı çocuk odası modelleri ile çocuğunuzun odasında eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz denizlere bayılıyorsa deniz temasını odada kullanabilirsiniz. Mavi ve beyazın güzel tonlarını odada kullanabilirsiniz.

Deniz Temalı Erkek Çocuk Odası

Deniz temalı erkek çocuk odası modelleri genellikle tekne şeklindeki ahşap yataklarla birlikte tercih edilir. Daha gerçekçi bir görünüm katmak isterseniz yatağın etrafına küçük can simitleri takabilirsiniz. Yatağın kenarından yukarıya doğru uzanan deniz ağları odaya gizemli bir hava katar. Halıyı ve perdeyi bu temaya uygun bir şekilde seçerseniz çocuğunuz odasından çıkmak istemeyecek. Bu söylediğimiz temalı çocuk odası modelleri daha yüksek bütçeler için uygun.

Daha uygun fiyatlı çocuk odası modelleri arıyorsanız ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz. Odayı dekore ederken yine belli bir tema oluşturup ona uygun süslemeler yapabilirsiniz. Örneğin düz bir yatakla da denizci konseptini oluşturabilirsiniz. Mavi renkteki duvarın üzerine çeşitli deniz canlısı çıkartmalarını yansıtabilirsiniz. Konsepte uygun olarak bir yatak örtüsü ile görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Çocuğunuzun hayal gücünü besleyecek çizgi film karakterleri ya da süper kahramanları odasında mutlaka bulundurmalısınız. Çocuğunuzun odasında keyifli vakit geçirmesini sağlamak bu kadar kolay.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Nevresim Takımı Modelleri başlıklı konuda; Nevresim Takımı Modelleri ve Yatak Odası Takımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof