Aktif Moda

Erkek Örgü Bere Modelleri

05.09.2018
662
Erkek Örgü Bere Modelleri

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte erkekler yavaş yavaş bere takmaya başladılar. Erkek örgü bereleri yapımı oldukça kolay. Kalın örgü iplerinden şişlerle kolaylıkla yapabilirsiniz. Tarifini vereceğimiz bere modelinin sayılarını değiştirerek çocuklar için de yapabilirsiniz. Erkek örgü bere modelleri genellikle koyu renklerden tercih ediliyor. Gri ve siyah renkleri arasında bulunan renk çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Erkek berelerinin yapılışı oldukça kolaydır. Erkekler için bere örmeye başladıysanız atkı da örebilirsiniz. Evde örgü Murat Boz beresi yapabilirsiniz.

Her yaştaki erkek için bu bere modeli oldukça uygundur. Daha genç yaşlardaki birisine bere yapmak istiyorsanız Bob Marley beresine benzer bir bere yapabilirsiniz. Bere yaparken biraz daha kalın ip modellerini tercih edebilirsiniz. Genellikle 40 santim uzunluk bir bere için yeterince idealdir. Bir bere için yaklaşık olarak 1 ya da 1.5 ip yeterli gelmektedir. Bereye farklı desenlerde örerek zikzak örgü ya da normal örgü deseni yaparak çıkartabilirsiniz. Oldukça şık görünen bu bere modeli erkeklere de çok yakışmaktadır.

Erkek Bere Modelleri

 

Erkek Örgü Bere Modelleri

Erkekler genellikle kısa örgü berelerden hoşlanıyorlar. Genellikle önü kıvrılarak kullanıldığı için ön iç kısmına desen çıkartabilirsiniz. Örgü berenin ucunu açık örerek içerisinden ip geçirebilirsiniz. Bu şekilde oldukça tarz görünecektir. Son dönemlerin en popüler erkek örgü bere modelleri arasında yer alan bu model ile çok şık bereler örebilirsiniz. 5 numara misinalı 40 santimetre uzunluğunda şiş kullanabilirsiniz. Berenin lastik kısmını 96 ilmek ile başlatıyoruz. 2 ters 2 düz olarak örmeye devam ediyoruz.

Örerken desen çıkarmakta zorlanıyorsanız farklı renkleri barındıran ipleri tercih edebilirsiniz. Bu ip ile farklı görünümlü bir bere örebilirsiniz. Bu berelerin rengi özellikle kış aylarında çok tercih ediliyor. Koyu ve soluk renkleri bir arada kullanarak çok kolay bir şekilde modaya uygun bir bere örebilirsiniz. Bu bere modelleri özellikle uzun sakallı erkeklere çok yakışıyor. Farklı bir tarzı yansıtan bu bereleri günlük kullanım için oldukça uygun. Kışlık kalın bere örerek sevdiğiniz beyi soğuklardan koruyabilirsiniz.

Ponponlu Erkek Örgü Bere Modeli

Örgü Bere Nasıl Yapılır?

Örgü beremiz için 92 ilmek atarak başlıyoruz. 2 – 3 sıra bir düz bir ters yaparak lastik kısmını yapıyorsunuz. Lastik kısmını yaptıktan sonra 1’den 11’e kadar tek turlarda 2 kenar ilmeğini ters yapıyoruz. Çift turlarda ise düz ördüğümüz kısımları ters, ters ördüğümüz kısımları düz olarak örüyoruz. 13. turda saç örgüsü gibi ilmek değiştiriyoruz. Kenar ilmeklerinden iki tanesini ters olarak örüyoruz. 4 düz ve 4 ters ilmek yapıyoruz. Arkadaki 4 ilmeği arka taraftan sağdaki şişe alıyoruz.

Baştaki 4 ilmeği ön taraftan sol şişe alıp, sağ şişe aldıklarımızı tekrar sol şişe takıyoruz. Baştaki 4 ilmeği düz, arkadaki 4 ilmeği ters örüyoruz. Daha önce değişim yapmadığımız 2 ilmeği ters olarak örüp sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Arka sırayı da ördükten sonra 1. tura dönüp örmeye devam ediyoruz. Sonra şeritlerden yapıp 3. şeride geçtiğimiz zaman son 6 turda aradaki ters kısımlardan iki ilmeği birlikte örüyoruz. Daha sonra ilmek sayısını 29’a düşürüyoruz. Ve bütün ilmekleri büzüyoruz. Örgü erkek beremiz hazır oluyor.

Farklı Örgü Erkek Bere Modelleri

Farklı Erkek Örgü Bere Modelleri

Yukarıda burgulu bere yapımını detaylı bir şekilde anlattık. Siz de buna benzer teknikleri kullanarak kendi bere modelinizi yapabilirsiniz. Eğer daha yaşlı bir erkek için bere yapmayı düşünüyorsanız iki renkli işkembe modelini yapabilirsiniz. Son dönemde en çok tercih edilen erkek örgü bere modelleri koni şeklinde bir bere örebilirsiniz. Daha sonra berenin açık olan kısmına bir ip geçirebilirsiniz. Böylece her kafaya göre kolaylıkla ayarlanabilen bir bere elde etmiş olursunuz.

Son dönemlerde birden fazla renkli bere modelleri de oldukça popüler olmaya başladı. Aynı bereden hem eşinize hem de oğlunuza yapabilirsiniz. Daha küçük çocuklar için bere örerken kulaklarının soğuktan korunması için kulaklıklı bere modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz. Erkek örgü berelerinde özellikle lise ya da orta okul çağındaki çocuklar için bere örerken berenin ucuna bir ponpon yapabilirsiniz. Unisex bere modelleri ile hem kendinize hem de sevgilinize bere ve atkı örebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof