Eşarp Modelleri 2015

Eşarp Modelleri 2015

Eşarp Modelleri 2015

Eşarp tercihlerinde belirleyici ana unsurlar;  eşarbın ölçüsü, kalitesi, renk tonu ve kumaşının cinsi ve üzerinde bulunan desendir. Bu desenler 2015 eşarp modellerinde çok daha fazla kullanılmış.

Şu an piyasada satılan eşarp modellerinin ölçüleri genellikle 90 x 90 cm,  100 x 100 cm şeklinde değişebilmektedir. Eşarpta kumaş cinslerine bakacak olursak;

  • %100 İpek Eşarplar :Eşarbın tamamı saf ipekten oluşmaktadır. En çok tercih edilen eşarplar arasında yer alır. İpek tercih ederken alacağınız ürünün sahteliğinden mutlaka emin olmalısınız.
  • Polyester Eşarplar: Kumaşın tamamın polyesterden oluşur.
  • Polyester Karışımlı Eşarplar: Polyester oranı daha az, ipek ve diğer malzeme oranlarının daha çok olduğu karışık eşarplardır.
  • Rayon Eşarplar: Ana malzemesi polyesterdir ancak ipek gibi yumuşak bir his verir. En büyük özelliği kayma yapmamasıdır.
  • Twill Eşarplar: En çok tercih edilen eşarp türlerinden biri olan twill eşarpların en büyük özelliği kayma yapmamasıdır. Kalın kumaştan üretilirler.
  • Viskon Eşarplar: Viskon kumaştan bazı modellerde de polyester ile karışık üretilen tek renk ve son derece rahat eşarplardır.
  • İpek Karışımlı Eşarplar: Bu tür eşarplarda ipeğin yanı sıra polyester de kumaşa karıştırılmaktadır. Genelde polyester oranı fazla, ipek oranı azdır.
  • İpek Şura Eşarplar: İpeğin en parlak halinin ortaya çıkarıldığı eşarp türüdür. Bu tip modellerde eşarplar oldukça canlı renkte durur. Ancak bu tip eşarplar çok kayma yapar.
  • İpek Tivil Eşarplar : İpek tivil eşarpların ana malzemesi de %100 saf ipektir. Kumlu ipek olarak da bilinen bu tür eşarplar normal ipek eşarplara göre daha az kayma yapar. Ayrıca ipek şura eşarplara göre bu tür eşarpların kumaşı biraz daha kalındır.

Eşarp desenlerine değinecek olursak klasik desenlerin yanı sıra trend desenler de mevcuttur. Desenler açısından eşarp modelleri klasik desenli eşarplar, dijital baskı eşarplar, düz renkli eşarplar, fiyonk desenli eşarplar, geometrik desenli eşarplar, kareli eşarplar, kenarı desenli eşarplar, kalp desenli eşarplar,  leopar eşarplar, puantiyeli eşarplar, çiçek desenli eşarplar ve çizgili eşarplar olarak sıralayabiliriz.

Eşarp Modelleri 2015

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Fransız Gelinlik Modelleri 2015 başlıklı konuda; fransız dantelli gelinlik, fransız gelinlik modelleri 2015 ve fransız güpürü gelinlik hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.