Aktif Moda

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

20.04.2018
533
Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Herkes dişlerinin uzun süre boyunca beyaz görünmesini ister. Ancak dişin doğal rengi beyaz olmadığı için böyle bir şey mümkün değildir. Yine de evdeki malzemeleri kullanarak çok kolay yöntemlerle dişler beyazlatılabilir. Evde kullanılan diş beyazlatma yöntemlerinden bir çoğu asit içerir. Asit lekeleri siler ama aynı zamanda da diş minesine zarar verir. Bu nedenle evde diş beyazlatma yöntemleri hafta da 2 kereden fazla uygulanmamalıdır.

Diş Macunu Seçimi

Ağız ve diş temizliği için diş macunu çok önemli. Diş beyazlatma özelliği bulunan diş macunları hassas dişlerde kullanıldığı zaman daha çok hassaslığa yol açabilir. Kendi dişinize uygun bir diş macunu seçmelisiniz. Her gün sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce 2 kere fırçalamalısınız. Daha sağlıklı ve beyaz dişlere böylelikle kavuşulabilir.

Limon Karbonat İle Diş Beyazlatma

Yaklaşık bir çay kaşığı karbonat içerisine yarım limonun suyu sıkılır. Karışım köpürene kadar karıştırılır. Daha sonra temiz bir dış fırçası ile yaklaşık bir dakika boyunca dişlere uygulanır. Limon asidik özelliği taşıdığı için haftada en fazla 1 ya da 2 kere uygulanmalıdır.

Karbonat İle Diş Beyazlatma

Karbonat her evde bulunan basit bir malzemedir. Doğal bir açıcı özelliği taşıyan karbonat dişleri beyazlatmak için de kullanılır. Haftada 2 ya da 3 kere uygulamak yeterli olacaktır. Diş fırçası ıslatıldıktan sonra karbonata batırılır. Yaklaşık bir dakika boyunca dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Sofra Tuzu İle Diş Beyazlatma

Karbonat kadar renk beyazlatıcı özelliği bulunmasa da daha kolay bulunan bir malzemedir. Sofra tuzu dişlerin rengini bir miktar açacaktır. Tuzun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağızda bulunan bakteriler de temizlenmiş olur. Diş fırçası ıslatılır ve tuza batırılır. Yavaş bir şekilde yaklaşık bir dakika boyunca fırçalanmalıdır.

Karbonat Tuz ve Sirke İle Diş Beyazlatma

Karbonat ve tuzun beyazlatıcı etkisi elma sirkesi ile arttırılabilir. Elma sirkesi diş minesi üzerindeki lekeleri çıkarmak konusunda oldukça iyidir. Elma sirkesi, tuz ve karbonattan bir çay kaşığı alıp karıştırın. Temiz bir diş fırçası ile yaklaşık bir dakika boyunca uygulayın.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Genital Bölge Beyazlatma başlıklı konuda; Genital Bölge Bakımı, Genital Bölge Beyazlatma ve Genital Bölge Sorunları hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof