Aktif Moda

Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

17.10.2020
11
Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

Özellikle kıvırcık saçlıların en büyük hayali saçlarının dümdüz olmasıdır. Fakat ısı kullanarak, düzleştirici yardımı ile saçlarımızı düzleştirmek saçlarımızı yakabilir ve yorabilir. Bunu korumak için evde doğal saç düzleştirme yöntemlerini uygulayarak saçınızın hiç ısı almadan en canlı görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Tabii ki saçlarınız dümdüz olacak fakat düzenli olarak bakımını yapmazsanız bu işlemleri uygulamazsınız dağınık haline görecektir. O zaman saçlarımızı nasıl ısı kullanmadan düzleştirebiliriz bakalım.

Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

Duş Sonrası Bakım ile Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

Eğer sizde saçınızı düzleştirmek istiyorsanız ve size düz saçın çok yakıştığını inanıyorsanız eminim ki saçınızın yanması sizin için en büyük sorundur. Saç düzleştirici yüksek ısı ile saçınızı düzleştirirken ne yazık ki aynı zamanda da yakabiliyor. Bunu önlemek adına en kaliteli düzleştiriciyi seçebilir ya da daha hesaplı olmasını istiyorum dersen evde doğal saç düzleştirme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Her biri sizin için etkili olmayabilir fakat başkasında etkili olabilir. Bu tamamen saçınızın yapısı ile ilgilidir.

Aslında saç bakımı dediğimiz olay saçımızı yıkadıktan sonra başlıyor. Yani saçınızı temizledikten sonra doğru ürünleri kullanarak doğru bakımı yaparsanız o zaman saçlarınız hem hizaya girer hem de istediğiniz güzelliğe ulaşabilir. Peki düzleştirmeden duş sonrası saçımı nasıl düz yaparım diyorsanız çok basit. Saçınızda ki fazla suyu kuru havlu ile kuruttuktan sonra saç nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Saç uçlarınıza bu nemlendiriciyi sürerek hem saçlarınızın ucunun yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz hem de düz görünüme kavuşabilirsiniz.

Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

Düzleştirici Sprey Yardımı ile Saç Düzleştirme Yöntemi

Eğer saçını düzleştirici ile yakmak istemiyorsan ama hızlı sonuç ile saçın uzasın istiyorsan kesinlikle en etkili sonuç düzleştirici spreydir. Düzleştirici sprey sayesinde saçın hem bakım görecek hem de dümdüz saçlara kavuşacaksın. Islak ya da kuru saça uygulayabileceğin bu spreyi sıktıktan sonra saçını taramalısın. Saçında ki sprey kuruyana kadar yani sprey dağılana kadar kesinlikle saçınızı toplamamalısınız. Özellikle örgü ve topuz yapmamalısınız. Ayrıca her ne kadar kuru ve ıslak saçta da uygulanabilir olsa da en etkili sonucu kesinlikle ıslak saç ile kullanınca göreceksiniz.

Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

Evde Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri Yardımı ile Düzleştirdikten Sonra Nasıl Bakım Yapmalıyım?

Eğer saçlarınıza uygulamak istediğiniz yöntemleri düzenli olarak uygularsanız hayal ettiğiniz düz saçlara kavuşmanız çok daha basit olacaktır. Bu yüzden hangi yöntemi uygularsanız uygulayın düzenli yapmaya dikkat edin. Bu dönemde saçlarınızı yıpranmasından korumalısınız ve saçlarınızı daha canlı tutmalısınız. Bunun dışında da eğer bu saç yöntemlerini kullanmadan önce de saç bakımınız için kremler kullanıyorsanız bu bakımları kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca saçınızın daha da canlı ve bakımlı görünmesini isterseniz saçınıza tatlı badem yağı, hint yağı ya da argan yağı karıştırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca saçınızı canlı tutmanız saçınıza ayrıca bir kazancı daha vardır. Saçlarınız her zamankinden daha hızlı uzar.

Eğer bu saçlarınızı çok beğendiyseniz ve gerçekten sizin için oldukça etkili yöntemler ise o zaman bu saç rutinini hiç bozmamalısınız. Düzenli olarak devam ettirmelisiniz. Ek olarak da bakımları yaparken saçlarınızı sık sık taramayı ihmal etmemelisiniz. Sabah uyanınca ya da akşam uyurken saçınızı tarayıp yatmanız saçınızın düz görünmesini sağlar. Eğer saçlarınızın kabarmasını ve elektrikleneceğinden korkarsanız o zaman da saçlarınıza su sıkarak öncesinde ıslatabilir saha sonrasında da saçınızı tarayabilirsiniz. Tararken saçınızı çekiştirmemeye düğüm olan yerleri koparmamaya dikkat etmelisiniz. Yumuşak tarak darbeleri sizin saçınızın sağlığı için daha etkili olacaktır. Eminim saçınız oldukça düz ve çarpıcı görünecektir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları başlıklı konuda; Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri, Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları ve Tırnak Güçlendirme Yöntemleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof