Aktif Moda

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

25.01.2019
226
Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta şık görünmek için el bakımımıza da özen göstermemiz gerekiyor. El bakımı için sürekli kuaföre gitmek aile bütçenizi biraz zorlayabilir. Evde çok daha kolay ve ucuz bir şekilde manikür yapabilirsiniz. Peki evde manikür nasıl yapılır? Manikür yapmak için temel birkaç şeye ihtiyaç duyarsınız. Tırnak makası, törpü ve tırnak etlerini toplamak için bir aparat. Bütün bu malzemelere sahipsen hiç zorlanmadan manikür yapabilirsin. Manikür yaparken tırnağının şekline uygun olacak bir şekillendirme yapmalısın.

Manikür Suyu Nasıl Hazırlanır

Evde Manikür Yapımı

Evde manikür nasıl yapılır? Eğer kare tırnaklara sahipsen tırnaklarını çok fazla uzatmana gerek yok. Kısa ve küt bir görünüm tırnakların için ideal olacaktır. Son dönemlerin en popüler tırnak trendine uyum sağlamak istiyorsanız tırnaklarınıza oval şekil verebilirsiniz. Tırnaklarını törpülemeden önce güzelce tırnaklarını yumuşatmalısın. Bir kaseye sıcak su doldurup içerisine 2 – 3 damla zeytinyağı damlatabilirsin. Ellerin bu sayede çok daha yumuşak ve bakımlı olacaktır. Ayrıca zeytinyağı tırnağının sararmasını da engelleyerek güzel bir görünüm kazanmana yardımcı olacak.

Çok çabuk sararan, kırılan ve güçsüz tırnaklara sahipsen manikür suyunun içerisine yarım limon suyu katabilirsiniz. Parmaklarınızda çok fazla ölü deri varsa şeker ve zeytinyağını karıştırıp peeling yapabilirsiniz. Elinizi sıcak suda yumuşattıktan sonra fazla tırnak etlerini keserek işe başlayabilirsiniz. Tırnak etlerinizi geriye doğru ittikten sonra kütikül makası ile birlikte fazla etleri kesebilirsiniz. Daha sonra tırnağınıza uygun bir şekilde törpülemeniz gerekiyor. Tırnaklara zarar vermemek için metal törpü modellerini tercih etmemelisiniz. Bunun yerine kağıt ya da cam törpü modelleri tercih edebilirsiniz.

Evde Törpü Teknikleri

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınızı törpüledikten sonra ellerinizi tekrar suya sokabilirsiniz. Suda tırnaklarınızı ovalayarak biraz daha beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Elinizi kuruladıktan sonra güçlendirici oje sürebilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınız çok daha güçlü olacaktır. Ayrıca güçlendirici üzerine sürdüğünüz oje çok daha canlı görünecektir. Evde manikür nasıl yapılır? Detaylı bir şekilde açıkladık. Manikür suyunuza istediğiniz bir yağdan damlatabilirsiniz. Lavanta, badem gibi yağları tırnakları besleyen ve güçlendiren vitamin ve minerallere sahiptir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Ombre Saç Modelleri 2020 başlıklı konuda; Ombre Saç Modelleri 2019 ve Ombre Saç Nasıl Yapılır? hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof