Aktif Moda

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

04.04.2018
470
Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Evde saçını boyamak isteyen hanımlar ten rengine uygun saç boyalarını seçmelidir. Bu sayede doğal güzelliğin ortaya çıkması sağlanır.  Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır sorusu ise her hanımın merak ettiği ve çekindiği bir konudur.

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır diye bakıldığında aslında çok da zor olmadığı görülür. Ten rengine uygun boyayı bulmak çok önemlidir. Esmer olup sarı veya açık renk saçlar merak edilse bile denemesi pek de önerilmez. Çünkü koyu renk saçı açık renk kullanarak kapatmak hem zahmetli hem de doğal görünümden epey uzak bir durum oluşturur. Özellikle de kaşlarda bu farklılığı yakalamak çok daha kolay olur.

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Buğday tonlarında ten rengine sahip hanımlar için ise bronz, bronz kahve, kahve veya kestane renkleri en uygun renklerdir. Bu tonlardaki herhangi bir boya ile saçlarınızın rengini değiştirmeniz önerilir. Radikal bir değişiklik düşünen buğday tenli hanımlar için ise ateş kızılı veya patlıcan moru önerilebilir.

Beyaz tenli olup çok uçuk saç renkleri tercih edildiği takdirde yüz daha soluk görüneceği için bu renkler pek de uygun olmaz. Bu nedenle bakır ve kızıl renkler beyaz tenli hanımlar için uygundur. Bu renkler yüzü daha belirgin gösterir ve daha fazla öne çıkarır. Soluk bir ten rengi olan hanımlar siyah ve küllü renk tonlarından uzak durmalıdır. Fındık kabuğu veya çikolata kahvesi renkleri beyaz tenli hanımlar için en uygun renklerdir.

Pembe tonlarında bir cildi olan hanımlar küllü renkler ve kestane tonlarını tercih ettiğinde kendilerine uygun olan doğallığı yakalamış olurlar. Kırmızı tonları ise pembe ciltlerle çok fazla tercih edilmez. Bu nedenle kırmızı tonları renklerden pembe ciltli hanımlar uzak durmalıdır.

Makine ile saç boyamada karışım makinenin haznesine konarak tarak yardımıyla boyanabilir. Tüp ile boyamada ise boya karışımını tüpe doldurarak saç uçlarından saç diplerine doğru tutam tutam alınarak boyanır.  Fırça ile ise saç yine tutam tutam ayrılarak dipten uca doğru boyanır. 10 dakika bekletildikten sonra ise yıkanmalıdır. Bu şekilde kendiniz saç renklerinizi belirleyebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof