Aktif Moda

Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

16.11.2020
156
Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saçımızı bir hevesle boyadığımız zaman istemediğimiz sonuçları elde edebiliyoruz. Ten rengimize uymuyor ya da istediğimiz saç rengi tonunu tutturamıyor olabiliriz. Bu durumda da saçımızı tekrar boyatmak saçımızın yanması anlamına gelebiliyor. O zaman en iyi yöntem kesinlikle saç boyasını akıtmak. Kuaförde yine çeşitli kimyasallar yardımı ile saçımızı akıtabiliriz. Böylece daha hızlı sonuç elde ederiz fakat saçımızın yanmasından yine kaçmamış oluruz. Bu durumda da evde saç boyatmak en etkili yöntem olmakta. O zaman hep beraber evde saç boyası nasıl akıtılır bakalım.

Kepege Karsi Sampuan Yontemi - Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır Diyenlere Kepek Şampuanı Yöntemi

Evde saç boyası nasıl akıtılır sorusunun cevabını kesin yöntem olarak arıyorsanız eğer o zaman bu kepek şampuanı yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem kesinlikle saçınıza bir zarar vermiyor. Ayrıca bilmelisiniz ki bu yöntem her ne kadar etkili olsa da sizin saçınızın da renk tonu çok önemli. Yani şöyle zamanla kesinlikle saç boyanız akacak fakat bu zaman oldukça fazla olacak. Bu yüzden eğer saçınızı gerçek tonunu istiyorsanız o zaman biraz daha beklemeniz gerekecektir. Bu yöntem için kullanacağınız kepek şampuanının markası kesinlikle önemsiz olacaktır. Dilediğiniz marka şampuanı kullanabilirsiniz. Fakat burada bilmeniz gerekiyor ki kepek şampuanları saç derisini derinlemesine temizlemesini sağlar. Bu yüzden de saçınızı kurutabilir. Bu yöntemden önce saçınızı zeytinyağı ile nemlendirebilirsiniz. O zaman evde saç boyası nasıl akıtılır bakmaya devam edelim.

Limon Yontemi ile Sac Akitmak - Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Limon Yardımı ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Limon yönteminin her zaman renk tonunun eşitlediğini biliyor olmalısınız. Limonunda içerisinde ki asit sayesinde de sizin saçınızda da işe yarayacaktır. Burada yapmanız gereken özellik limon suyunu saçınıza sürün. Daha sonrasında da ılık su ile yıkayın. Saçlarınızı boyadıkça renginin aktığını göreceksiniz. Daha etkili bir yöntem istiyorsanız eğer limon suyunu sürdükten sonra güneşin altında bekleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda da saçınızın kendi renginin de açılmasını sağlayacaktır. Fakat bilmeniz lazım ki limon asit bir madde bu yüzden saçınızı yakabilir. Bu konuda gerçekte yeteri miktarda kullanmalısınız. Eğer saç telleriniz aşırı ince ise yıpranmasına karşı saçınızı korumaya almalısınız. Saçınızı akıtma yöntemini kullanmaya kesin garanti verdiyseniz saçınıza güzelce bakım yapabilirsiniz.

Beyaz Sabunu ile Sac Akitmak - Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır Yöntemi İçin Beyaz Sabun Yöntemi

Beyaz sabun kullanmak saç akıtma yönteminde en takdir alan yöntemlerden biridir. Siyah saç boyasını dahi çok rahat akıtabileceğimiz malzeme olan beyaz sabun eminim sizi çok mutlu edecektir. Beyaz sabun saçınızın boyasını atacak kesinlikle fakat bunu yaparken saçınızı yıpratacak ve oldukça da kurutacak. Bu yüzden her uygulama sonrasında saçlarınıza saç bakım kremi uygulayabilirsiniz. Bunun dışında da bakım yaparak saçınızın eski yumuşaklığına ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayabilmek için saçınızı beyaz sabun yardımı ile iyice köpürtün. Bir süre saçınızda o köpüğü bekletin ve ılık su yardımı ile saçınızı yıkayabilirsiniz.

Karbonat Yontemi ile Sac Akitmak - Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Karbonat Yardımı ile Etkili Saç Akıtma Yöntemi Nedir?

Karbonatta en bilindik saç akıtma yöntemlerinden biridir. Hem pratik hem de oldukça doğal yöntem olan bu beyaz sabun yöntemi sayesinde saçınızın boyası akacak. Bunun dışında da karbonatı saçınızın istediği çok fazla bakımda da kullanabilirsiniz. Eğer saçınızda ki boyayı akıtmak için kullanacaksanız o zaman yapmanız gereken çok basit. Şampuanınıza 3 çay kaşığı karbonat koymalısınız. Saçınızı güzelce yıkayın daha sonrasında 10 15 dakika boyunca saçınızda şampuanı köpürterek bekleyin. Bekledikten sonrada ılık su yardımı ile saçınızı durulayın. Bu yöntem sayesinde saçlarınızın rengi eski haline dönecektir.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.