Aktif Moda

Evde Saç Nasıl Boyanır?

28.06.2018
501
Evde Saç Nasıl Boyanır?

Her kadın kuaföre gitmeyi sever. Ancak beyazlarınız oldukça hızlı çıkıyorsa sürekli kuaföre gitmek biraz bütçenizi zorlayabilir. Evde kendi saçınızı boyayarak bütçenizi oldukça rahatlatabilirsiniz. Hem de doğal yöntemler kullanarak saçınıza zarar vermezsiniz. Saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız doğal saç renginizden biraz daha açık ya da koyu olan renkleri tercih etmelisiniz. Ya da yarı kalıcı saç boyalarını kullanarak nasıl duracağını ön görmüş olursunuz. Evde saç nasıl boyanır? sorusunu adım adım yazımızda açıklayacağız.

Saçları Boyamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde saç boyama işlemi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunuyor. Eğer saç teliniz kalınsa ya da saçlarınız uzunsa kullanacağınız boyadan 2 kutu almanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle tüm boyayı saçınıza eşit bir şekilde dağıtabilir ve daha güzel bir sonuç elde edersiniz. Saçlarınızı boyarken yüzünüzün boya olmasını engellemek için öncesinde yağlı bir krem veya vazelin kullanabilirsiniz. Bu sayede boya işlemini bitirdikten sonra peçete yardımı ile boya olan bölgeleri temizleyebilirsiniz. Özellikle kulak arkasına, enseye ve alın bölgelerine bu uygulamayı yapmalısınız!

Evde Saç Boyama

Evde Saç Boyama İşlemi

Saçlarınızı boyamadan önce saçlarınızın yağlı olmasında fayda var. Bu nedenle saçınızı boyamadan önce 24 ya da 48 saat önceden saçlarınızı yıkamamalısınız. Saçlarınızı boyamaya başlamadan önce boyanın güzelce karıştığından emin olun. Saçınızı tarakla 4 bölüme ayırın. Her bölümdeki saçları ince şeritlere ayırın. Ayırdığınız şeritlerin hem ön hem de arka kısmına sürün. Bu sayede eşit renk elde edebilirsiniz. Saçlarınızın tamamını bu şekilde boyadıktan sonra süre kurun. Tam zamanında saçınızı yıkamanız oldukça önemli. Kutu üzerinde yazan süreden daha erken yıkarsanız saçlarınız daha açık bir renkte olur. Daha geç yıkarsanız da daha koyu renk saçlar elde edersiniz.

Kolay Saç Boyama Adımları

Saçlarınızı yıkama zamanı geldiğinde ılık su altında saçlarınızı durulayabilirsiniz. Boyanın tamamen aktığından emin olduktan sonra saçınızı şampuanlayın. Ardından boya kitinin içinden çıkan saç kremini kullanın. Eğer saç kremi yoksa kendi saç kreminizi kullanabilirsiniz. Evde saç nasıl boyanır? sorusunun yanıtı bu kadar kolay. Siz de bu adımları uygulayarak neredeyse profesyonel biçimde saçınızı boyayabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof