G Noktasına Nasıl Ulaşılır? – İpuçları – Nasıl Uyarılır?

G Noktasına Nasıl Ulaşılır? – İpuçları – Nasıl Uyarılır?

G noktası vajina ön duvarının ortasında yer alan bir bölge. Bu noktanın kadınları kolayca orgazma ulaştırdığı uzun yıllardan beri söyleniyor. G noktası ilk defa 1950’ların sonunda Alman jinekolog Ernst Grafenberg tarafından tanımlanmıştır. Vajina içerisinde oldukça zorlu bir bölgede bulunan G noktası uygun şekilde arandığında kolaylıkla bulunabiliyor. G noktası nasıl uyarılır? Sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Pek çok kadın kendi G noktasını kendisi bulabilir. Partnerinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Cinsel uyarılma sağlanmadan G noktasını bulmak oldukça zordur. Ayrıca idrar kesesine oldukça yakın bir bölgede olduğu için mutlaka öncesinde mesanenizi boşaltmanız gerekir. G noktasının kadınların uyarmasında yardımcı olan en büyük etkenin duvarın arkasında bulunan bezler ve kanallar olduğu düşünülüyor. Bu kanallar kadınların hassasiyet yaşamasını sağlayarak uyarılmasında yardımcı olur. G noktasının uyarılmasındaki bir diğer önemli etken ise basınçlı ve güçlü ritmik uyarılardır. G noktası klitoris gibi hafif dokunuşlarla uyarılamaz. Bu nedenle daha büyük ve basınçlı dokunuşlar gerçekleştirmelisiniz.

G Noktası Nasıl Bulunur

G Noktası Nasıl Bulunur?

G noktası nasıl uyarılır? Sorusunun yanıtını almadan önce bölgeyi nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekiyor. G noktası her kadında farklı yerlerde bulunabilir. Vajina girişinin ilerisinde ya da vajina çeperinden biraz daha ilerde bulunabilir. G noktasını bulmak için eşinizi cinsel olarak uyarmış olmanız gerekiyor. G noktasını en iyi parmak uçlarınız ile dokunduğunuzda partnerinizin verdiği tepkileri kontrol ederek bulabilirsiniz. İdrar torbasının hemen altında bulunduğu için partneriniz çişi gelmiş hissedebilir. Bu nedenle idrar torbasının kesinlikle boş olması gerekiyor.

Partnerinizin G noktasını bulmak için işaret ve orta parmağınızı kullanabilirsiniz. Vajinanın içerisinde yukarı doğru bir baskı uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer bu basınç işe yaramazsa ön vajinal duvarın birkaç santim ilerisinden deneme yapabilirsiniz. Partnerinizi uyardığınızda zaten ne kadar zevk aldığını gözlemledikten sonra doğru noktayı bulmuş olacaksınız. Seks terapistlerince G noktasına yapılan minik darbeli ritmik hareketler kadınların daha kolay bir şekilde orgazma ulaşmasını sağlıyor. Cinsel ilişkinin sonunda bu noktayı bulmak orgazmı kolaylaştırıyor.

G Noktası İpuçları

G Noktası Nasıl Uyarılır?

Yazının başından beri söylediğimiz gibi minik darbeli dokunuşlarla G noktasını kolayca uyarabilirsiniz. G noktasını uyardığınızda beyaz yoğun bir sıvının aktığını görebilirsiniz. Bu sıvı partnerinizin boşaldığını gösterir. Bu her kadının yaşayamayacağı genellikle güçlü orgazmlar sonucunda oluşan bir boşalma türüdür. G noktası uyarıldıktan sonra hızlıca büyümeye ve varlığını belli etmeye başlar. Ön sevişme ile uyarılmaya başlayan bu bölgeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. G noktası uyarıldığında yaşanan orgazm oldukça güçlüdür ve başka türlü yaşanması mümkün değildir.

Cinsel ilişki esnasında da G noktasını uyarabilirsiniz. Özellikle kadının üstte olduğu pozisyonlar uyarılma için oldukça uygundur. Ön sevişme sırasında G noktasını uyarmak hormonal metabolizmayı hareketlendirdiği için kadının sekse daha çok odaklanmasına yardımcı olur. Ayrıca G noktası kalp hızının artmasına ve kadının daha enerjik olmasına yardımcı olur. Kadınlar erkeklere göre daha zor orgazm olduğundan bu yöntem oldukça değerlidir. Cinsel hayatınızın daha renkli ve enerjik bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız partnerinizi bu teknik ile yatakta çok daha mutlu edebilirsiniz.

G Noktası Bulma Yöntemleri

G Noktası İpuçları

Ön sevişme G noktasını bulmak için oldukça önemlidir. Ön sevişmede uyarılmaya başlayan G noktası büyümeye başlar. G noktasının büyümesi onu daha kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Bu bölgede bulunan kılcal damarlar sayesinde kadın daha çabuk bir şekilde uyarılabilir. Bazı kadınlarda G noktası fark edilmeyecek kadar küçük olabilir. Bunu çok sıkıntı etmemek gerekiyor. Kadınlar başka yöntemler ile de çok kolay bir şekilde de uyarılabilirler. Kadınlar yalnızca zihinlerinde hayal kurarak bile orgazma ulaşabilirler.

G noktası nasıl uyarılır? Sorusunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız önce partnerinizle konuşmalısınız. Daha önce G noktasını bulduysa uyarmanız daha kolay olacaktır. Partnerinizin tarif ettiği şekilde ilerlerseniz çok daha kolay bir şekilde G noktasına ulaşabilirsiniz. G noktasının da ötesinde en büyük cinsel organımız aslında beynimiz. İlişki başlamadan önceki konuşmalar ve dokunuşlar orgazm için gerekli zemini oluşturur. G noktası ulaşılmayan bayanlar için klitoris orgazmı oldukça yardımcı olacaktır. Partnerinize küçük klitoral dokunuşlar yaparak daha kolay bir şekilde uyarılmasını sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz En İyi Seks Pozisyonları başlıklı konuda; En İyi Seks Pozisyonları, Farklı Seks Pozisyonları ve Kamasutra Pozisyonları hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.