Aktif Moda

Genital Bölge Beyazlatma

12.04.2018
734
Genital Bölge Beyazlatma

Son dönemlerde kadınlar arasında oldukça yaygın olan Genital Bölge Beyazlatma artık moda haline gelmeye başladı. Bikini bölgesinde görülen kararmalar nedeniyle bu işleme ihtiyaç duyulur. Genital Bölge Beyazlatma kesinlikle uzman gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden bu işlemi yaptırmaya karar verirken ve bu tarz işlemlerde uzman görüşü mutlaka alınmalıdır.

Genital Bölge Beyazlatma çok meşakkatli bir iş gibi görünmese de bikini bölgesinin hassasiyeti bu anlamda çok önemlidir. Bu nedenle uzman kontrolü altında olması en sağlıklı sonucu verecektir.

Genital Bölge Kararmasının Nedeni Nedir?

Genital Bölge Beyazlatma işlemi bikini bölgesinin kararması ile ortaya çıkan bir ihtiyaçtır. Buna sebep olan birçok etmen vardır. Birçok sebebi olduğu gibi birçok da çözüm yolu bulunuyor. Ancak genital bölge kararmasının en büyük sebeplerinden biri yanlış epilasyon uygulanmasıdır. Jiletle temizleme de kararma sebebidir. Aynı zamanda yanlış iç çamaşırı seçimi nedeniyle bölgede oluşan terleme e bununla birlikte oluşan bakteri yayılımı da genital bölge kararmasına neden olur. Bu anlamda iç çamaşırı seçimi düşünülenden fazla önem taşımaktadır. İç çamaşırları seçiminde pamuklu çamaşır tercih edilmelidir. Hava alan ve rahat modeller tercih edilmelidir.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Genital Bölge Beyazlatma evde uygulanabilecek bazı yöntemlerle de giderilebilir. Limon ve zeytin yağı ile yapılacak masajdan sonra farklı kürler de denenebilir. Kürlerin hazırlanmasında cildin hassaslığı ön planda olmalıdır. Uygulanan bölgenin hassasiyeti mutlaka dikkate alınmalıdır. Şu anda beyazlama kremleri de mevcut olduğundan kremler kullanılabilir. Kremler evde de yapılabilir. Genital Bölge Beyazlatma da son yöntem lazer uygulamasıdır.  Lazer ışınları, bölgenin yapısına göre ayarlanarak kullanılır.

Genital Bölge Beyazlatma Kremleri

Genital Bölge Beyazlatma kremlerini evde yapabilmek mümkündür. Bunun için bir Türk kahvesi fincanı elma suyu, bir çay kaşığı kadar limon suyu ve doluca bir yemek kaşığı kadar vazeline ihtiyaç vardır. Yoğunluğu veya istenilen kıvamı vazelin ile sağlanabilir. Hazırlamak için tüm malzemeleri bir kabın içine alınır ve iyice karıştırılır. Homojen hale gelen krem karışımını el yardımıyla kuru olan genital bölgeye masaj yaparak uygulanır. Krem kuruyana kadar beklenmelidir. Sonrasında nemli bir bez yardımıyla temizlenir. Bölgede terleme olmaması için pudra uygulaması yapılır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi başlıklı konuda; 2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi, Yeni Doğan ve Yeni Doğan Bebek hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof