Aktif Moda

Göz Altı Morlukları Giderecek En Etkili Maskeler

09.12.2020
162
Göz Altı Morlukları Giderecek En Etkili Maskeler

Yorgunluk, stres, alkol, düzensiz beslenme derken en büyük zararı alan cildimiz oluyor. Özellikle de göz altımız özellikle yorgunluktan çöküyor. Bunu önlemek için büyük önlemler alamayız fakat olduğu zaman göz altı morlukları giderecek en etkili maskeler yapabiliriz. Bu sayede cildimiz hem daha sağlıklı görünür hem de göz altımız daha güzel bir görünümü korur. Özellikle sınav haftasında çok işinize yarayacak kısa ve etkili maske tüyoları ile tüm dertleriniz bitecek.

Tabii ki göz altı morlukları giderecek en etkili maskelerden önce vereceğimiz çok özel tavsiyeler olacaktır. İlk olarak günümüz şartlarında zor olsa da olabildiğince stresten uzak durmalıyız. Amigurumi yaparak ya da meditasyon gibi yöntemler ile kendimize zaman ayırabiliriz. Bu sayede stresi olabildiğince aza indiririz. Bunun dışında ise düzenli bir şekilde yaşamalıyız. Düzenli beslenip düzenli spor yapmalıyız. Bunları yapmak bizden bir şey götürmeyecek ama çok fazla güzellik getirecektir. Cildinize iyi bakmalısınız. Sabah ve akşamları cildinizi temizleyip nemlendirmelisiniz. Bu sayede cildiniz ona gösterdiğiniz ilgiyi fark edecek ve çok daha güzelleşecektir. Bunun dışında ise bol bol su içmelisiniz. Su cildiniz için oldukça fayda ağlayacaktır. Göz altı kapatıcıları her ne kadar kurtarıcımız olsa da kullanımı en aza indirmelisiniz. Böylelikle göz altınızı kurutmamış olacaksınız ve göz altınız hava alacaktır.  Bu uyarıları dikkate aldığınız zaman göz altı morlukları giderecek en etkili maskeler nelermiş hep beraber bakalım.

Etkili Goz Alti Maskesi - Göz Altı Morlukları Giderecek En Etkili Maskeler

Göz Altı Morlukları Giderecek En Etkili Maskeler: Patates ve Salata Maskeleri

Patates ve salata maskelerinin göz altı için faydalarını bence bilmeyen kimse yoktur. Eğer hiç bunun hakkında yazı okumadıysanız bile eminim dizilerde ya da filmlerde gözünü salatalık koymuş insanları görmüşsünüzdür. Yorgun bir gün geçirdiğinizde ya da çok sağlıklı bir şekilde uyuyamadığınız zaman gözleriniz bu duruma tepki gösterir. Şişebilir ya da morluklar artık bir çürük şeklinde görülebilir. Özellikle sınava hazırlanan kişilerde bu durumu çok sık görürsünüz. Bu durumda da ise yağmamız gereken çiğ patatesi dilimlemek. Dilimlediğiniz patatesleri 1 saat boyunca buzdolabında bekletin. Soğumuş olan patates dilimlerini gözlerinizin üzerine koyun ve gözlerinizi tam 15 dakika patates ile kapalı tutun. Aynı şekilde salatalık maskesini de uygulayabilirsiniz. Fakat burada gözlerinizin üzerine 15 dakika değil 25 dakika beklemelisiniz. Hemen herkeste etki etmese de düzenli yapmanız sayesinde sizde ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Goz Alti Maskeleri - Göz Altı Morlukları Giderecek En Etkili Maskeler

Badem Yağı ve Limon Sayesinde Göz Altı Morluklarına Artık Son

Göz altınızda çok etkili olan bir diğer ikili ise badem yağı ve limon. Biliyorsunuz ki badem yağının cildi tazeleme, onarma gibi özellikleri vardır. Limon ise cildinizin renk tonunu eşitleme görevi ile maskelerde genellikle yer alır. Bu iki özellik birleştiği zaman ise çok etkili bir göz altı maskesi karışımı oluyor. İlk olarak 1 çay kaşığı badem yağını ve yarım çay bardağı sıkılmış taze limon suyu ile iyice karıştırmalısınız. Dilerseniz karıştırma işlemini çay bardağında yapabilirsiniz böylelikle daha az bulaşık çıkarırsınız ortaya. Daha sonrasında ihtiyacınız olan kadarını alıp göz altınızdaki morluklara masaj yaparak çok kibar bir şekilde sürmelisiniz. Göz altı bölgesi çok hassas olduğu için bastırmamaya özen göstermelisiniz. Gözünüze sürmemeye dikkat etmelisiniz. Böyle bir durumda hemen yıkamalısınız. Eğer çok fazla girdiğini düşünüyorsanız yanma geçmediyse o zaman doktora giderek gözlerinizi göstermelisiniz. Ayrıca limon suyunu olabildiğince az koymaya çalışın ki cildinizi tahriş etmesin. Tahriş ederse ya da kızarıklığa sebep olursa hemen yıkamalısınız.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.