Aktif Moda

Hibiskus Çayı Mucizevi Bir Savaşçı Mı?

16.05.2018
534
Hibiskus Çayı Mucizevi Bir Savaşçı Mı?

Hibiskus çayı hibiskus bitkisinin kurutulması ile elde edilen bir çay türüdür. Bu bitki kurutulup kırmızı bir hal aldığında çay olarak içilerek tükeilebilir. Hibiskus sarı veya kırmızı renklerde çiçeklere sahip olan bir bitkidir. Çiçekler beş veya daha fazla olan, büyük, göze çarpan, trompet şeklindedir. Hibiskus Çayı Mucizevi Bir Savaşçı Mı? Sorusu düşünüldüğü zaman çayın hem sıcak hem de soğuk tüketilebilmesi bile yeterli bir sebep olarak gösterilebilir.

Hibiskus Çayı Mucizevi Bir Savaşçı Mı? Hibiskus çayı farklı alanlarda birçok rahatsızlığı gideren özelliklere ve etkilere sahiptir. Sağlık açısından birçok farklı alana hitap eder. Birçok alanda da düzeltmeler ve iyileştirmeler yapar. Zayıflamaya da yardımcı olan hibiskus çayı sadece yağ yakmayı hızlandırmakla kalmaz, kan şekerinizi de dengeler. Bu da tatlı yeme isteğinizi azaltır.

Hibiskus Çayının Faydaları Nelerdir?

Kan basıncını düşüren çay aynı zamanda tansiyonun ayarlanmasını da sağlar. Tansiyon düzenlemeye yardımcı olan hibiskus çayı birçok hasta üzerinde denenerek aynı faydanın sağlandığı ortaya konmuştur. Bu da bilimsel açıdan hibiskus çayının faydasını kanıtlayan bir örnektir. Tansiyon dışında kanında yağlanma olan kişilerde de kolestrol dengeleyici olarak kullanılarak yüksek trigliseritlerin dengede kalmasını sağlar ve bu şekilde kontrolü sağlar. Bu belirtiler kalp rahatsızlıklarının sebeplerinden olduğu için böylece kalp rahatsızlıkları da bir nevi önlenmiş olacaktır. Hibiskus çayının kan lipitlerini azaltma kabiliyeti; tansiyonda olduğu gibi, diyabetlilerde de gözlenmiştir.

Hibiskus çayı zayıf beslenme ve tehlikeli kimyasallara sürekli maruz kalmanın neden olduğu serbest radikal hasarı ile mücadele eden antioksidanlarla doludur. Antioksidanlar bitkinin antosiyaninlerinde yani bu çiçeğe kırmızı renk veren doğal pigmentlerinde bulunur.

Hibiskus çayı zayıflamak için nasıl içilir? 

Bir demliğe 2,5 yemek kaşığı hibiskus çayı ve tarçın eklenir. Daha sonrasında isteğe bağlı olarak, portakal ya da limon kabuğu eklenebilir. Bu da farklı bir aroma verecektir. Üzerine demliğin aldığı kadar kaynar su ekleyip en fazla 15 dakika kadar demlenmesi beklenir. Gün içinde 2 bardak içilmesi işe yaraması için iyi bir ölçüdür.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Bahar Alerjisi Nasıl Geçer? başlıklı konuda; Bahar Alerjisi, Bahar Alerjisi Nasıl Geçer? ve Bahar Alerjisi Tedavisi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof