Aktif Moda

Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

17.10.2020
20
Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Hızlı ve sağlıklı tırnak uzatmak şu dönemin en büyük nimetlerinden biridir. Bunun sebebi hem gördüğünüz zaman güzel oluyor hem de yüzükler ile beraber uyumlu gidiyor. Fakat sağlıksız olduğu zaman uzatmanın bir anlamı yok. Tırnağınız soyuluyor ise ya da oldukça kırılgan hassas bir tırnak yapınız var ise öncelikle kan testi yaptırmanızda fayda var. Bu tırnak güçsüzlüğü vitamin eksikliğinin en büyük belirtisidir. Eğer tırnaklarını vitamin yüzünden kötü durumdaysa yardımcı takviyelerden sonra düzelecektir. Ama sorun vitamin değilse hızlı ve sağlıklı tırnak uzatmanın püf noktaları yazısı sizin işinize yarayacaktır.

Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Eğer hızlı ve sağlıklı tırnak uzatmanın püf noktalarını merak ediyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Düzenli bir şekilde bakım yapmalısınız. Bu söyleyeceğimiz püf noktaları sabırlı bir şekilde zamanında uygulamanız gerekmektir. O zaman istediğiniz güzel tırnaklara ulaşacaksınız. Dilediğiniz gibi yüzük takabilirsiniz. Eminim tırnaklarınızın görüntüsü sizi çok mutlu edecektir. Ayrıca bilmeniz gereken diğer bir önemli konu tırnağınız uzadıktan sonra bakımı yarıda bırakmamalısınız. O zaman yaptıktan sonra tırnağınız tekrar kırılacak ve uzamayacaktır. O zaman daha da uzatmadan artık hızlı ve sağlıklı tırnak uzatmanın püf noktalarına geçebiliriz.

Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Hızlı ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Öncelikle bilmeniz gereken gerçekten çok önemli konular var. Mesela kutu açmak, paket çıkarmak hatta telefon kullanırken bile tırnağınızı kullanmamalısınız. Tırnaklarınızın yerine parmağınızı kullanmak hem tırnak sağlığınızı koruyacak hem de telefonun çizilmesini engelleyecektir. Özellikle çok bilinmeyen konulardan biri de tırnaklarınızın neden kırıldığını fark etmemenizdir. Elleriniz nasıl kuruyorsa aynı şekilde tırnaklarınızda kuruyordur. Bu yüzden elinizi nemlendirdiğinizde tırnaklarınızı da nemlendirmelisiniz. Ev temizliği yaparken de eldiven takmalısınız.

Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Hem mide sağlığınız için hem de tırnaklarınızın sağlığı için kesinlikle tırnağınızı yememelisiniz. Tırnak yataklarına zarar verecek ve tırnaklarınızı mahvedecektir. Ayrıca tırnağınızı hassaslaştırıp çabucak kırılmasına yol açacaktır. Daha sağlıklı tırnak istiyorsanız eğer beslenmenize dikkat etmelisiniz. Fındık, yumurta sarısı, süt ve süt ürünlerini kullanmayı arttırmalısınız. Ayrıca ojenizi silerken kullandığınız aseton tırnağa zarar verdiği için aseton kullanımını en aza indirmelisiniz. Kullanacağınız ojeyi tırnak besleyen renkli ojelerden seçebilirsiniz. Ayrıca tırnağınızı çok güzle yöntemler ile uzatabilirsiniz. Bunlardan en çok işe yarayan yöntemi ile sizi bilgilendirelim.

Hızlı Ve Sağlıklı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Hızlı ve Sağlıklı Tırnak Uzatmak İçin Beyaz Sirke Tarifi

Bu tarif hem tırnağınızı uzatacak hem de çok sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Tırnağınızı güçlendirecek ve yıpranmasını kurumasını önleyecektir. Kesinlikle çok işe yarayan bu yöntemi kullanarak tırnaklarınızı daha sağlıklı ve daha güzel görünümlü elde edebilirsiniz. Hem de evde olan malzemeler ile bunu yapabilirsiniz. Gerekli malzemelerimiz bir tas ılık su, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı sirke, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı tuz. Bu malzemeler elimizde rahatça bulabileceğimiz malzemelerdir. Peki nasıl uygulayabiliriz ondan bahsedelim.

Yapması oldukça kolay etkisi de çok büyük olan bu beyaz sirke tarifinin ilk aşamasında tüm malzemeleri karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra ellerinizi suyun içine daldırın. Ne kadar çok suyun içerisinde durursa o kadar iyi olacaktır. Minimum 30 dakika tuttuktan sonra ellerinizi yıkayıp kurulayın. Yatmadan önce 10 gün süre boyunca bu tarifi uygulamak tırnaklarınıza nem ve sağlamlık kazandıracaktır. Daha sonrasında ise tırnaklarınızı tatlı badem yağı ve limon karışımı bir sıvı ile kulak pamuğu yardımı ile ovalayabilirsiniz. Bu işlem tırnağınıza nem katacaktır. Eğer bu karışımı el tırnaklarınıza değil de ayak tırnaklarınıza uygulamak isterseniz tüm malzemelerden 1 yemek kaşığı koymanız işinize yarayacaktır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? başlıklı konuda; Açık Kumral Saç, Açık Kumral Saç Kime Yakışır ve Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof