Aktif Moda

İç Çamaşırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

21.04.2018
484
İç Çamaşırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç çamaşırları görünmediği için genellikle dikkat edilmeden alınıyor. Ancak yanlış iç çamaşırı seçimi çok ciddi hastalıklara neden olabilir. İç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gerekenler bu yazımızda yer alıyor. Burada yer alan seçenekler pek seksi görünmese de cinsel organların sağlığını korumak için çok önemlidir. İç çamaşırın nereden alındığı çok önemlidir. Genellikle bilindik markalardan iç çamaşırı alışverişi yapılmalıdır. İç çamaşırı alındıktan sonra hemen giyilmemelidir. Makinede yıkadıktan sonra giyilmesi üzerinde yaşayan bakteri ve mikropları öldürecektir.

Pamuklu İç Çamaşırı Çok Önemli

En az seksi görünen çamaşırlarından bir tanesi olmasına rağmen en sağlıklı seçenek. Pamuk kumaşlar cildin nefes almasına olanak vererek bakteri enfeksiyonu riskini oldukça azaltıyor. Eğer sentetik kumaştan yapılmış (ipek de olabilir) bir iç çamaşırı giyilmek isteniyorsa ağ kısmı mutlaka pamuklu olmalıdır. Pamuklu olmayan çamaşırlar bakteri ve mantar oluşumunu hızlandırır. Bu nedenle tercih edilmemelidir.

Uyurken İç Çamaşırı Çıkarmak

Uzmanlara göre uyurken tamamen çıplak olmasa bile iç çamaşırları çıkarılmalı. Cinsel bölgenin sürekli kapalı tutulması nem sıkışmasına neden olur. Nem sıkışması bir süre sonra bakteri enfeksiyonu riskini arttırır. Eğer daha önceden herhangi bir enfeksiyon problemi yaşandıysa daha dikkatli olunmalıdır. Cinsel bölgenin biraz hava almasına izin verilmesi ile bölge kuru ve temiz tutulur. Her gece çıkarılmasa bile haftada bir iki kere iç çamaşırları çıkarılmalıdır.

Doğru Beden Çamaşır Almak

Çok sıkı bir iç çamaşırı giymek sürtünme ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca dar iç çamaşırları hava girişini de kısıtlar. Hava girişinin çok az olması yine nem sıkışmasına ve bakteri enfeksiyonuna neden olur. Bol ve sarkmış bir iç çamaşırı da gün boyu rahatsız eder. Bu nedenle doğru beden iç çamaşırı alınmalıdır.

Tanga Külotlar

Özellikle dar kıyafetler ile tercih edilen tanga bazı riskleri meydana çıkarıyor. Tanga içerisinde bulunan bakteri varsa kolaylıkla enfeksiyon kapılabilir. Bu nedenle yeni alınan çamaşırlar giyilmeden önce mutlaka yıkanmalıdır. Pamuklu tanga alarak bu ihtimali biraz düşürebilirsiniz. En kesin çözümü ise tangayı belli dönemlerde giymek.

İç Çamaşırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri başlıklı konuda; Diş Beyazlatma Teknikleri, Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof